Vybrané zážitky během korutanské zimy

Vybrané zážitky během korutanské zimy 2017/18

Světový pohár v lyžování (13./14. ledna 2018), bruslařský maraton (20. ledna až 4. února 2018), lyžování s olympijským vítězem sjezdu, „magické chvíle“, zimní wellness a ještě mnohem více.

Co by člověk neudělal pro to, aby měl v Novém roce štěstí a trochu si rozproudil krev. 1. ledna. Přesně 12 hodin. Startovní výstřel novoročního plavání ve Veldenu u Wörthersee před jedinečnou kulisou hotelu Schlosshotel. Musíte překonat 50 metrů v chladné vodě.

Alternativní holandský okruh 11 měst u Weissensee

Když už mluvíme o mrazu... U jezera Weissensee se pořádá největší bruslařská událost na světě. Alternativní holandský okruh 11 měst, kvůli kterému na jih Rakouska dorazí dokonce 5000 Holanďanů, aby spolu změřili síly v rychlobruslení. V královské disciplíně absolvují 200 kilometrů. Původně se akce konala v holandských vodních kanálech zvaných Grachten. Protože už ale v zimě nezamrzají, bylo nutné se poohlédnout po nějaké náhradní možnosti. Tu také organizátoři objevili v největší přírodní zamrzlé ledové ploše v Evropě na jezeře Weissensee. Letos se akce koná již potřicáté. O perfektní podmínky na ledu se postará zkušený tým pod vedením Norberta Janka.
Termín: 20. ledna až 4. února 2018.

Světový pohár v lyžování, Early Morning Skiing a Full Metal Mountain

Weltcup Bad Kleinkirchheim 2018

Světový pohár v lyžování

Světový pohár v lyžování

Franz Klammer

Franz Klammer

Korutany nejsou oblíbené jen pro svá jezera, ale hlavně díky spojení jezer a hor. To přináší nespočet možností, jak se věnovat rozmanitým sportovním aktivitám. Vrcholem v korutanském kalendáři akcí bude 13./14. leden 2018, kdy se Bad Kleinkirchheim opět stane dějištěm světového poháru v alpském lyžování. V dámském sjezdu a super G si své síly změří nejlepší lyžařky světa.
http://weltcup.badkleinkirchheim.at/en

Je to ideální příležitost držet palce svým favoritkám a vychutnat si strhující atmosféru. Navíc se ve vybraných termínech v Bad Kleinkirchheimu koná ranní lyžování “Ski vor 9”, při kterém skupinu nedoprovází nikdo jiný než olympijský vítěz Franz Klammer. Early Morning Skiing je v nabídce také na Goldecku a Turrachu – se zaměřením na lyžování a dobré jídlo a pití.

Další akce, u kterých byste neměli chybět:

Schlag das ASS v Nassfeldu – nejdelší lyžařský závod světa (26./27. ledna 2018), Full Metal Mountain v Nassfeldu (2. až 8. dubna 2018) nebo zimní triatlon Weissensee (28. ledna 2018) s 5 kilometry běhu se sněžnicemi, 12 kilometry bruslení a 8 kilometry běžkování (28. ledna 2018).

„Magické chvíle“ v přírodě

Naturpark Dobratsch

Už jste slyšeli o „magických chvílích“ v korutanské přírodě? Je to 12 hodnotných zážitkových programů v přírodě po celých Korutanech v doprovodu vyškolených průvodců. Nejen, že se postarají o bezpečný terén a prozradí vám nespočet zajímavostí o místním kraji a jeho obyvatelích, ale postarají se i o vše okolo - převoz, gastronomii a dodatečné vybavení. 

Nabídka sahá od vycházek při východu slunce přes pozorování zvěře až po zimní objevování vína. Kromě skupinových programů je samozřejmě možné si rezervovat korutanské průvodce Natur Aktiv Guides také na individuální túry. 

Zimní wellness

Badehaus Millstatt

Badehaus Millstatt

Kärnten Therme

Kärnten Therme

Ideálním doplňkem všech zimních sportů je přehršel možností zimního wellness. V Korutanech se nachází lázně u jezer Millstätter See a Wörthersee, termální lázně Warmbad ve Villachu a Bad Kleinkirchheimu, kde byly v září 2017 po důkladné renovaci znovu otevřeny termální lázně Kathrein. 

Opomenout bychom neměli ani vyhřívaná hotelová koupaliště u Millstätter See, Wörthersee a Turracher See a atraktivní wellness prostory s lokálními procedurami v mnoha korutanských ubytovacích zařízeních. Jeden speciální tip pro milovníky přírody - termální pramen Maibachl v lázních Warmbad Villach, který tryská vodu jen po dlouho trvajících srážkách a tání sněhu.

Dnešní počasí, 17. January 2018

  • 09:00 alternating
  • 12:00 partly cloudy
  • 15:00 cloudy
  • 18:00 partly cloudy
  • 21:00 partly cloudy