Trendsport

Podlehněte novým výzvám.

Vyznavači lezení na ledu se mohou těšit na bizarní zmrzlé, světlemodře lesknoucí se stěny v údolích Liesertal a Maltatal.

V Maltatalu čekají prvotřídní trasy jako je třeba Fallbach, nejvyšší korutanský vodopád, vysoký 200 metrů. Pestrou nabídku poskytují Vysoké taury – oblast Národního parku. Lehce zdolatelné ledové kaňony, osvětlená lezecká věž v Lainachu, ledový lezecký park v Heiligenblutu a zkušební lezení pro začátečníky v rámci programu TauernAlpin Outdoor nabízejí pod odborným vedením horských vůdců a lyžařských instruktorů jedinečné ledově chladné dostaveníčko.

Dobrodružněji založení milovníci zábavy dají přednost funparku „NTC Blue Day“ na pastvině Tressdorfer Alm v centru Nassfeld v Hermagoru. Mají tu všechny možné trendové prostředky pro sjíždění svahů, které si může každý vyzkoušet a zažít tak mnoho zábavy a dobré pohody.

Svoboda nad oblaky

Kdo už má dost hluku lidského hemžení a raději poslouchá jen svist větru ve výšce, ten je zcela jistě na nejlepší adrese v Gerlizenských alpách. Při letu na paraglidu si může vychutnat pohledy na zasněžené lesy, třpytící se ledové plochy a na slunci zářící vrcholky hor na pomezí Korutan, Itálie a Slovinska.

 

Ale za tichem nemusíte až tak vysoko, protože i dole se pořádá třeba Lama-Trekking-Tour. Za doprovodu klidných zvířat se můžete pokochat panoramaty Gailtalských a Karnských alp. Vybrat si můžete z jednoduché dvouhodinové vycházky nebo několikadenní meditativní túry, která je včetně ubytování zcela v těsném souznění s přírodou. ​​zpet

Gerlitzen Alpe

Dnešní počasí, 21. March 2018