Zimní wellness v Korutanech

Zimní wellness v Korutanech: Uvolnění s horskými panoramaty

Po celém dni na sjezdovkách v klidu spočinout, prohřát celé tělo a uvolnit se – také to patří k intenzivním zimním prožitkům. Korutany nabízejí bohatý výběr v mnoha svých termálních lázních, spa a koupelích v jezerech.

Kärnten Therme

V této zimní sezóně se mohou vyznavači vodních radovánek a wellnessu nechat hýčkat a opečovávat v nových, inovativních a architektonicky uchvacujících lázních KärntenTherme v obci Warmbad-Villach. Vodní a další atrakce na celkové ploše 11.000 čtverečních metrů ve čtyřech podlažích v sobě perfektně spojují koupání, spa s fitnessem a gastronomií. Architekti opticky přenesli přírodu národního parku Dobratsch do interiéru lázní – skleněné stěny otevírají dokořán pohled na horské panorama. Nejdůležitějšími materiály použitými v interiérech jsou stříbřitý křemenec, přírodní kameny, dřevo a lasturový vápenec. Wellness sektor se rozkládá ve dvou podlažích a nabízí kromě masáží a beauty procedur také hamam, sauny na terase a ledové bazénky. 40 miliónů litrů termální vody ohřáté na příjemných 29,9 stupňů proudí denně ze šesti pramenů v termální oblasti.

Warmbad-Villach ale poskytuje ještě jednu jednoduchou, ale zajímavou atrakci – Maibachl. Jsou to přírodní malá jezírka s neustálým přítokem termální vody, stejné jako je v lázních. Je v nich velice příjemné a dá se říci útulné koupání. Jezírka, schovaná v romantickém prostředí lesa, s hloubkou 1–1,20 metru se výtečně hodí pro skutečné uvolnění a odpočinek. Vychutnat krásy přírodního koupání lze kdykoliv, při jarním tání i při nepříjemně deštivých dnech. Vodu teplou 28 stupňů si prostě užijete za každého počasí.

Badehaus Millstatt

Dalším obohacením nabídky wellness je 1. korutanský lázeňský dům na jezeře Millstätter See. S jeho vybudováním se sezóna s možností koupelí na jezeře Millstätter See prodloužila na celý rok. Tato nová oáza wellness byla postavena s ohledem na ekologii a udržitelný rozvoj. Leží přímo na břehu jezera a najdete tu samostatná oddělení saun, masáží a beauty procedur, stejně jako venkovní bazén "Infinity" s 35 stupňů teplou vodou. Odpočinkové prostory nabízejí navíc něco skutečně exkluzivního - díky velkoryse prosklené stěně skutečně neopakovatelně krásný výhled na jezero a hory.

Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim

Millstatt

Millstatt

Ze sjezdovky přímo do lázní

Návštěvníci rozlehlého lyžařského střediska Bad Kleinkirchheim/St. Oswald v pohoří Nockberge mohou v zimě rovnou ze sjezdovek přejít na odpočinkovou část své dovolené. V Bad Kleinkirchheimu se nabízejí hned dvě termální centra s mnoha možnostmi: V lázních Römerbad najdete 13 luxusních saun, které svým osvětlením, barvami a nezvyklým architektonickým řešením přinášejí novou dimenzi do saunování. Po rozsáhlé renovaci byly nově otevřeny termální lázně St. Kathrein v Bad Kleinkirchheimu. Nabízí největší vodní plochu a nejdelší zábavnou skluzavku ze všech korutanských termálních lázní, prostorný saunový areál a prostor pro masáže a kosmetiku.

Hotel Hochschober

Jezerní wellness uprostřed zimy

Skutečný zážitek z kontrastu zimy a koupání nabízejí vyhřívané jezerní koupele. Jezero Millstätter See, druhé největší korutanské jezero s plážemi, nabízí tuhle jedinečnou atrakci – například ve wellnessu hotelu Koller. Jednoduše se vnoříte do ohřáté jezerní vody a necháte na sebe působit atmosféru okolní zasněžené krajiny pod širým nebem. V hotelu je také další bohatá nabídka různých masáží a beauty procedur, ostrůvek, kde prohřejete tělo v atmosféře barevného světla, sauny a výhled na jezero si vychutnáte v odpočinkových prostorách. Přesně to správné místo, kde lze po zimním sportováním strávit příjemný, odpočinku a pohody plný den nebo dva.

Také ve středisku Turracher See se můžete koupat s kulisou zimní krajiny. Ve vyhřívané části jezera u hotelu Hochschober si užijete 30 stupňů teplou jezerní vodu - v létě, stejně tak jako v zimě. V údolí Gailtal u jezera Pressegger See leží rodinná vesnička, kde lze trávit příjemnou dovolenou. Typické jsou tady široké pásy rákosí, které dávají výhledům tu správnou atmosféru. A přesně tak idylicky si mohou vyznavači vody a wellnessu užívat jezerní vody na saunovém pontonu v rodinné vesničce. Voda jezera se postará o příjemné ochlazení v zimě i v létě. Nomen est omen, jméno je osud. Relais & Châteaux hotel Schloss Seefels (zámek Jezerní skála) leží přímo u jezera, a díky tomu nabízí vlastní hotelovou jezerní lázeň, celoročně vyhřívanou na teplotu 28 stupňů, která láká k vodním hrátkám. Sauna jezerního hotelu Enzian, ve kterém se mile a nenásilně prolíná atmosféra 30. let minulého s pohodlím nového století, leží přímo na hladině jezera Weissensee. Přírodní ochlazovací bazén - jezero Weissensee, leží přímo u vašich nohou.

Síla limby, sena a kozlíku

Pohodu a zklidnění zažívají hosté v Korutanech také v mnoha typicky místních hotelových nabídkách wellnessu. Tradičními je tu třeba tzv. Brechlbad - tradiční sauna obložená limbovým dřevem s alpskými vůněmi, masáže kozlíkovým olejem nebo senné koupele. Tady všude si užijete uvolnění a pohodu. Pro své výjimečné vlastnosti je kozlík (tady zvaný Speik) už více jak 2.500 let vysoce ceněn v přírodní kosmetice. Rostlinám baldriánu se velice dobře daří v pohoří Nockberge a dodnes je tu ručně sbírán místními pastevci a sedláky. Jediná koupel ve vodě s kozlíkem, použití parfému nebo mastí s ním dokáže pomoci při mnoha nemocech. Je to malá květinka se skutečně velkými účinky. 5-15 centimetrů vysoká chráněná rostlina má především pozitivní vliv na centrální nervový a vegetativní systém. Jednoduše je to malý přírodní lékař, který navíc přináší i uvolnění a klid.

Dnešní počasí, 21. March 2018