Korutanský jezerní okruh

Zažijte nerušenou radost z jízdy na kole. Projeďte nalehko slunečný jih Rakouska s modrými a tyrkysovými jezery, která jsou zasazená do překrásné kopcovité a horské krajiny na hranici s Itálií a Slovinskem. V závislosti na času a kondici si rozmanitou trasu o délce 350 kilometrů můžete rozdělit do libovolného počtu etap. Ideální je, když si na celý okruh vyhradíte alespoň týden. Zbyde vám dostatek času k objevování teplých jezer ke koupání, přírody a zajímavostí v okolí stezky. Cyklisté mají po cestě k dispozici mnoho různých ubytování pro každý vkus a rozpočet. Okruh je velmi vhodný také pro e-biky.

  • Pokud nemáte vlastní kolo, můžete si v jedné z 50 půjčoven v Korutanech zapůjčit moderní e-bike včetně příslušenství a na přání ho vrátit v jiné půjčovně.
    Rent e bike Korutany

    Paco Wrolich Rad Profi Kaernten Werbung
    Paco Wrolich Kaernten Werbung
    " Paco Wrolich, Ex-Radprofi

Jeden z možných výchozích bodů vícedenní okružní jízdy na kole v podobě ležaté osmičky je drávská metropole Villach.Město je dobře dostupné autem a vlakem a leží v geografickém středu Korutan. Okruh vede z velké části po dobře značených cyklostezkách a zahrnuje atraktivní úseky alpsko-jadranské cyklostezky Ciclovia a Drávské cyklostezky. Díky mírnému podnbeí na jižní straně Alp je korutanský jezerní okruh sjízdný přibližně od dubna do října.

Cyklistické etapy

Zde najdete svou oblíbenou cyklotrasu

Trails & Angebote