Korutanské cyklistické akce

Sites
Bookmark this page

Ironman Austria
16. června 2024

Proč je závod Ironman Austria tak výjimečný? Je to zvláštním propojením mezi diváky a sportovci, které s sebou přináší střídavé nadšení a symbiózu pocitů. Asi 3000 triatlonistů z 60 zemí se postaví výzvě. Start je v 06:40 hodin v Klagenfurtu u asi 22 stupňů teplého Wörthersee, kde se sportovci musí 3,8 kilometrů prát s vlnami na jezeře. Pak následuje 180,2 kilometry dlouhý cyklistický úsek malebnou korutanskou krajinou hor a jezer (1680 metrů převýšení), než se sportovci nakonec dostanou k maratonu kolem jezera a přes historické centrum Klagenfurtu. Do cíle se vbíhá v Ironman City v Klagenfurtu u Wörthersee.

 Získejte více informací

Fuga300
14. - 16. června 2024

Pro každého silničního cyklistu je 300 km vysněná meta. Ale jen hrstka z nich tuto trasu skutečně zdolala.

 Získejte více informací

 

lake 2 lake challenge
23. června 2024

června 2023 začíná úžasné dobrodružství pro silniční kola. Bude to opravdová výzva! LAKE2LAKE vede od jezera Walchsee až k Wörthersee. Po trase vás čeká 306 kilometrů v týmu, silnice Großglockner Hochalpenstraße a celkem 4230 výškových metrů – překonejte sami sebe a staňte se členy klubu 300. Pomůžeme vám s výběrem trasy, nabídneme špičkovou podporu a kompletní balíček služeb.

 Získejte více informací

 

Internationale Alpe Adria Tour
14. - 18. srpna 2024

Mezinárodní závod Alpe Adria Tour je největší rakouská juniorská akce v silniční cyklistice, která se koná v širším okolí Klagenfurtu. Okruh zahrnuje čtyři etapy a končí na náměstí Klagenfurt Ring. Mladí cyklisté ze 13 zemí soupeří v juniorských kategoriích U13 ve vrchařské soutěži, individuální časovce a dvou silničních závodech.

 Získejte více informací (Video)

Jezero Ossiachersee bez aut
duben 2025

Vedle dnu bez aut u Wörthersee je akce "Ossiacher See bez aut" druhá největší svého druhu v Korutanech. Délka trasy: 27 kilometrů, resp. 42 kilometrů kolem Ossiacher See a Feldkirchenu. Tip pro unavené a pohodářské cyklisty - jízda lodí po Ossiacher See. Nezapomeňte si cyklistickou nebo bruslařskou helmu!

 Získejte více informací

 

Jezero Wörthersee bez aut
duben 2025

Využijte tuto příležitost k aktivitám na čerstvém vzduchu nebo výletu na kole s přáteli, ale také pro návštěvu restaurací u jezera. Náš tip: bikerská vesnička v Klagenfurtu s živou hudbou, programem pro děti, občerstvením a tombolou. Nezapomeňte si přilbu na kolo nebo brusle!

 Získejte více informací

 

Korutanský cyklomaraton
Bad Kleinkirchheim
1. června 2025

2. června se pojedou dvě trasy přes Nockberge a představí se zcela nový koncept - čas se bude měřit pouze při stoupání. Tím se vyhnete hektickým přejezdům mezi horami a při sjezdu.

 Získejte více informací