Vlakem a na kole

ÖBB v Korutanech funguje jako spolehlivý logistický partner pro příznivce cyklistiky. Svou nabídku služeb pro cyklisty na mnoha úsecích masivně rozšiřuje o atraktivní spojení. Kromě vlaků Tauern-, Petzen-, Gailtal- a Micotra-Sprinter bude letos v provozu také Karawanken-Sprinter. Plánujete výlet vlakem? Zvolte službu Bahn & Rad a procestujte celé Korutany i alpsko-jadranský region. Vydejte se na cestu vlakem a objevujte hory, jezera a Jadran. Neuvěřitelný zážitek!

ÖBB Limpl
Freizeit-Radsprinter Hohe Tauern

Micotra-Sprinter

ÖBB Limpl
Freizeit-Radsprinter Hohe Tauern

Tauern-Sprinter

UNADJUSTEDNONRAW
Karawanken-Sprinter Genussradtour

Karawanken-Sprinter

Sam Strauss
Bahn und Rad - Radsprinter Hohe Tauern - Radbrücke Puch Weissenstein

Gailtal-Sprinter

Mapa sítě ÖBB Radsprinter Korutany

Netzplan Radsprinter Kaernten ÖBB

Micotra-Sprinter

Micotra-Sprinter dvakrát denně spojuje Villach a Udine, o víkendu také z Terstu a zpět. Trasa vede podél cyklostezky Alpe Adria. V létě o víkendech jezdí další vlaky z Villachu do Tarvisia, kde se nachází přímé spojení na vlaky Trenitalia. Ve všech vlacích je možné převážet kola. Informujte se o odjezdech vlaku Micotra-Sprinter.

Freizeit-Radsprinter Hohe Tauern

Tauern-Sprinter

Tauern-Sprinter spojuje Villach (odjezd 9:05) a národní park Hohe Tauern (nádraží Mallnitz Obervellach; příjezd 10:08), respektive Mallnitz Obervellach (odjezd 16:24) a Villach Hbf (17:22 Uhr) se zastávkou ve Spittal-Millstättersee v těchto dnech: Sobota, neděle a státní svátek od 4. dubna 2022 a denně od 9. července do 11. září 2022.

Vlak je vybavený vozem s více než 200 místy pro kola a během hodiny zaveze cestující z Villachu do Mallnitzu s jednou zastávkou ve Spittalu. Tam jsou k dispozici návazná vlakové spojení do různých korutanských údolí a měst - Hermagor, Klagenfurt, Rosenbach, Feldkirchen a další. Zpět do Villachu se z Mallnitzu dostanete na kole po kvalitních cyklostezkách vedoucích přes Mölltal a Drautal, nebo se po pěší túře v národním parku znovu vrátíte vlakem.

Naplánujte si svůj výlet přímo prostřednictvím turistického portálu Korutany a nezapomeňte navštívit návštěvnické centrum v Mallnitzu. Určitě nebudete litovat.

Karawanken-Sprinter Genussradtour

Karawanken-Sprinter

Okruh tří zemí. Okruh tří zemí je dokonalá nabídka pro letošní léto. Vlakem nebo na kole z Villachu do Tarvisu, odtud po bývalé císařsko-královské železniční trase a Sávské cyklostezce přes Kranjskou Goru a Jesenici a nově zřízeným cyklovlakem zase zpět do regionu Villach/Faakersee. Tři země, dvě vlaková spojení (Villach-Tarvis a Villach-Jesenice), jedna cyklostezka. Vlaky z Villachu do Tarvisu (a zpět) jezdí 4x denně, vlaky do Jesenice a zpět o víkendech 4x denně. Jízdní řád ÖBB

Z Villachu můžete do Tarvisu dojet také na kole po překrásné Gailské cyklostezce (R3). Železniční koleje vedou prakticky souběžně s cyklostezkou. Vlakové spojení Villach-Tarvis vám samozřejmě velmi usnadní cestu. Ve vlaku mezi Villachem a Tarvisem se nachází alespoň 120 míst pro kola. Podél trasy Villach-Tarvis vám doporučujeme návštěvu nádherně zrekonstruované zříceniny kláštera Arnoldstein.

Na trase z Tarvisu do Jesenice pojedete po už zmíněné Sávské cyklostezce. Je pojmenovaná po nejdelší slovinské řece Sávě. Na široké a pohodlné cyklostezce nenajdete téměř žádná stoupání. Vyplatí se udělat si zajížďku k jezerům Laghi di Fusine nebo navštívit pramen Sávy u hranic ve vesnici Rateče. Příznivci zimních sportů by si neměli nechat ujít výlet k jednomu z nejimpozantnějších skokanských můstků na světě v Planici. Do Kranjske Gory dojedete asi za hodinu. Určitě se zastavte na oběd v jedné z mnoha restaurací s výbornými slovinskými specialitami.

Z Kranjske Gory pojedete mírně z kopce do Jesenice (vzdálenost 24km). Prohlédněte si staré tržiště „stara Sava“, kde se v muzeu dozvíte, jak žili horníci před sto lety. Zpět do Villachu jezdí vlak 4x denně přes tunel pod pohořím Karawanken. Stejně jako trasu Villach-Tarvis můžete část úseku Jesenice (z Rosenbachu)-Villach zdolat po Drávské cyklostezce přes St.Jakob a Rosegg.

Bahn und Rad

Gailtal-Sprinter

Gailtalská cyklostezka R3 z Kötschach-Mauthenu do Villachu. Gailtalská cyklostezka za svůj název vděčí stejnojmenné řece Gail. Trasa vede z Kötschach-Mauthenu přes Nötsch do Villachu, měří 90 kilometrů a nese označení R3. Informace a jízdní řád "Rail & Bike".

Ke Gailtalské cyklostezce vás snadno a pohodlně dopraví vlak "Gailtalsprinter" na trase S-Bahn Kärnten Linie S4. Výchozím bodem vyjížďky bude Hermagor. Po příjezdu na nádraží v Hermagoru se už po několika metrech napojíte na výborně značenou cyklostezku. Nejprve prochází přes "Burgermoos", což je impozantní rašeliniště, a poté vede kolem devátého největšího jezera v Korutanech Pressegger See do Untervellachu. Odtud se trasa klikatí překrásnou lužní krajinou do Vorderbergu a poté kolem řeky Gail přes sesuvnou oblast "Schütt" na úpatí Dobratsche směrem k Villachu. Tento úsek cyklostezky je ideální pro rodiny s dětmi a amatérské cyklisty. Trasa Kötschach-Mauthen-Villach je přibližně 90 km dlouhá.

Bahn und Rad - Radsprinter Hohe Tauern - Radbrücke Puch Weissenstein

Video: Rekreační a cyklistický sprinter Hohe Tauern