Koupání na samém jižním okraji alp

Na slunný jih Rakouska láká návštěvníky ke koupání víc než 200 jezer s teplou vodou, která je většinou tak čistá, že se dá bez obav pít. Užívat si pohody a naprosto se uvolnit od všedního stresu tady jde úplně samo. Třpytivá voda, mírné jižní klima a nádherná krajina hor a jezer tvoří dokonalé podmínky pro relaxaci i aktivní odpočinek. V nejkrásnějších jezerních saunách Korutan se budete cítit dobře, i když zrovna nebudou panovat letní teploty.

Lázeňský dům Werzer's Badehaus

Budova pochází z roku 1895. Prošla celkovou rekonstrukcí v souladu s přísnými požadavky na památkovou ochranu. Výsledek rozhodně stojí za vidění. Dokonalé sladění tradiční lázeňské atmosféry s mnoha novinkami je zárukou, že si tady opravdu odpočinete a v příjemném prostředí načerpáte nové síly. Jezerní sauny s přímým přístupem k vodě nabízejí možnost intenzivního relaxování, k odpočinku a uvolnění vybízejí různé oázy klidu. Zvláštností je ohřívaný bazén v jezeře s teplotou vody 30 stupňů, díky němuž se mohou návštěvníci koupat v jezeře Wörthersee po celý rok. www.werzersbadehaus.at/ 

Relaxujte a užívejte si v prvním lázeňském domě v Korutanech

První lázeňský dům v Korutanech nabízí pocit hlubokého uvolnění, klidu a pohody přímo na břehu jezera, kterého si tak můžete užívat po celý rok. Jeho styl vychází z klasické architektury lázeňských domů 19. století a připomíná doby, kdy si letní svěžesti u korutanských jezer užívaly šlechtické rodiny ve svých feudálních vilách. Wellness na břehu jezera tady získává zcela nový význam. Zárukou toho, že se tady budete cítit opravdu dobře, je bohatý wellness a beauty program, speciální saunové rituály v jednotlivých saunách s borovicovým olejem nebo alpskými bylinkami a venkovní bazén s 35 stupňů teplou vodou, který je opticky propojen s jezerem. www.badehaus-millstaettersee.at 

Seehotel Enzian
Seehotel Enzian am Weissensee

Seehotel Enzian

Seehotel Enzian

Adrian Hipp
Seesauna am Ossiacher See

Seehotel Hoffmann

Seehotel Hoffmann

Hotel Hochschober
Hotel Hochschober Turracher Höhe

Hotel Hochschober

Hotel Hochschober

Österreich Werbung_Wolfgang Zajc
Wellness in Kärnten

Kircherer; Seehotel Enzian
Seehotel Enzian am Weissensee

Seehotel Enzian

Seehotel Enzian

Wellness na břehu jezer

Obzvlášť příjemné atrakce nabízí jezero Millstätter See – například svět wellness v hotelu Kollers****s. Můžete si třeba zaplavat ve vyhřívané vodě jezera, v klidu si utřídit myšlenky nebo si pod širým nebem užívat krásné okolní přírody a cítit se přitom jako v bavlnce. Lázně Seefischer SPA v romantickém hotelu Seefischer****s jsou opravdovým přístavem klidu, který udělá dobře celému tělu. Vnitřní a venkovní sauna s romantickou rybářskou saunou u jezera a dvě odpočívárny slibují naprosté uvolnění. Až neskutečně nádherný je výhled na hory také při koupání v jezeře Turracher See. Teplota vody ve vyhřívaném jezeře vhotelu Hochschober****s dosahuje v létě i v zimě příjemných 30 stupňů. 

Jezerní sauna v hotelu Seehotel Enzian, v níž se s láskou a citem snoubí atmosféra 30. let a pohodlí nového tisíciletí, se nachází přímo nad břehem jezera Weissensee. Nechte své myšlenky volně plynout v hotelu Bio-Vitalhotel Weissenseerhof ****s. Cesta od hotelu k nejvýše položenému jezeru v Alpách, v němž se dá koupat, zabere hostům necelou minutu. Přímo u jezera stojí na ploše 1 000 m² nová wellness oáza se saunami, jezerním a plážovým barem a několika prostorami pro lázeňské procedury a masáže. Dokonalé splynutí hotelu s jezerem. Do hotelu Brennseehof****s můžete na rodinnou dovolenou kombinující relaxaci a sportovní vyžití vyrazit v kteroukoli roční dobu. Hosté si tu užívají pohodlí v útulném a klidném pavilonu na břehu jezera. Nová jezerní sauna v hotelu Seehotel Hoffmann na břehu jezera Ossiacher See je ideálním místem relaxace. Teplo bio finské sauny a pohodlí odpočívárny s otevřeným krbem a přímým vstupem do jezera vám vynahradí každý závan chladnějšího vzduchu. Malý hotel Kärnten: Designový hotel se saunou u jezera Faaker See stojí na kůlech, které symbolizují lehkost, eleganci a klid. Místo, kde se aktivuje tělo, duše a duch. Wellness pro náročné. Nechte se hýčkat v jezerní oáze hotelu Villa Rainer****s, který těží ze své jedinečné polohy. Ať už budete relaxovat v některé z velkoryse pojatých odpočíváren nebo čerpat energii v sauně, výhled na jezero Wörthersee bude vždy nezapomenutelný.

Dnešní počasí, 20. January 2021