Après-ski na korutanský způsob

Když se v Korutanech setmí, začíná se probouzet svět plný nezapomenutelných zážitků. Pod rozzářenou hvězdnou oblohou za romantického měsíčního svitu mohou malí i velcí návštěvníci zažít výjimečné chvíle, které je okouzlí a dají vzniknout trvalým vzpomínkám. 
 

V nočním tichu příroda ukazuje svou fascinující tvář:

hvězdy na obloze září intenzivněji, sníh se tajemně třpytí a čerstvý chladivý vzduch probudí všechny vaše smysly. Je to dokonalá příležitost vychutnat si cenné chvíle s rodinou a srdečnými hostiteli. V Korutanech totiž objevíte celou řadu možností, jak společně zažít nezapomenutelná dobrodružství a nechat se okouzlit světem, který se naplno rozvine až po západu slunce.    
 

c__ARGE_Naturerlebnis_MichaelStabentheiner
Schneeschuhwandern mit Laternen im Naturpark Dobratsch

Naturpark Dobratsch

Michael Stabentheiner
<p>Winterlandschaft bei Sonnenuntergang</p>

Špičková hvězdná kuchyně

Výjimečné kulinářské zážitky slibuje (a svůj slib také dodrží) třemi hvězdičkami oceněný šéfkuchař Stefan Lastin na chatě Gamskogelhütte v Katschbergu. Každý čtvrtek a pátek při „Fine Dine“ vykouzlí několikachodové menu z těch nejkvalitnějších surovin. Na místo a zpět se dopravíte velmi dobrodružně - čeká vás jízda zasněženou zimní krajinou na sněžném skútru a zpět na saních. 

Ve skleněné kopuli na úpatí střediska Sportberg Goldeck je o příznivce místní gastronomie skvěle postaráno. Hostinští Christa a Oliver z Landgasthofu Marhube lahodným fondue potěší jak zamilované romantiky, tak družné skupiny přátel. Pochutnáte si s nádherným výhledem na horskou scenérii.  

Martin_Hoffmann_Frierrs Feines Haus
Frierrs Feines Haus Stefan Lastin

Stefan Lastin - Gamskogelhütte

c_Gert_Perauer_MBN_Tourismus
Kulinarik Glaskuppel Millstaetter See

Žhavé saunové ceremoniály ve světle úplňku

V pátek za úplňku vás saunoví mistři Kärnten Therme Warmbad-Villach zvou na již legendární úplňkový saunový večer - v závislosti na tématu s mentolovými, ledovými nebo firnovými polevy. Poté můžete ve vířivce na venkovní terase počítat hvězdy a pozorovat úplněk.  

Úplňková sauna, vegetariánské jednohubky z biologické přírodní kuchyně a koupání bez plavek v křišťálově čistém jezeře Weissensee vám společně s dokonalou relaxací dodá novou energii. „Saunový mistr zdravých polevů“ Alen Pikon zahajuje „Vollmond Late Spa“ ve Strandhotelu Weissensee přípitkem šumivým vínem. 

Jedinečné wellness u jezera ve spojení s úplňkem na vás čeká v lázních Badehaus am Millstätter See. Nejlepší příležitost k relaxaci tu budete mít za úplňkových večerů do 23 hodin. Zaručujeme vám ale nejen výhled na úplněk. Každý návštěvník sauny má totiž k dispozici místo k sezení nebo lehátko s výhledem na noční jezero. 

Kaernten Therme Warmbad Villach Franz Gerdl
Region Villach_Kaernten Therme bei Nacht

Kärnten Therme

Archiv_Kaernten_Badehaus_c_Nina_Hader
Badehaus Millstatt

Badehaus Millstätter See

Zajímavé zimní dobrodružství pro noční sovy

Umělé osvětlení budete na vedené noční túře v přírodním parku Dobratsch hledat marně. Zkuste být jeden večer „unplugged“ a nerušeně dejte volný průběh svým smyslům. Na této zimní túře na sněžnicích, která vede zasněženými turistickými stezkami k horské boudě na vrcholu Zehnernock, zaměříte svou pozornost na to podstatné. Po námaze se pak posilníte menším regionálním občerstvením a domácím punčem. Další odměnou vám bude nádherný výhled na zasněžené pohoří Karawanken a Julské Alpy.  

Kouzelné chvíle budete prožívat při pozorování hvězd na Naggler Alm nad jezerem Weissensee. Zkušený ranger z národního parku se společně s návštěvníky vydá do lyžařské oblasti lanovkou Weissensee Bergbahn. Během túry po překrásných zimních stezkách se dozvíte zajímavé informace o působení Měsíce a o přírodním parku. Vašim cílem bude Naggler Alm. Zde ochutnáte výtečné regionální speciality, k nimž patří například „Kärntner Frigga“.  

Hvězdárna na hoře Gerlitzen návštěvníky ve večerních hodinách přenese do jiných galaxií. Při komentované prohlídce za soumraku se zde dozvíte vše o tématu „fascinace astronomií – od molekulárního mračna až po supernovu“. 

Blíže k úplňku se snad ani nedá dostat. Během zimních úplňkových večerů se noční sovy v Bad Kleinkirchheimu přesouvají k horní stanici lanovky Biosphärenparkbahn Brunnach. Zde už na ně čeká pestrý večerní program, který zahrnuje třeba vycházku s pochodněmi nebo impozantní ohňovou show. 

Zasněžené svahy jen pro noční sovy...

Když se slunce schová za horami, jeho záři na širokých a zasněžených sjezdovkách převezmou reflektory. Ve čtvrtek si na Königswiese v Katschbergu na své přijdou zejména noční sovy. V lednu a únoru k večernímu lyžování vybízí jedna z nejdelších sjezdovek s umělým osvětlením v Alpách. Tato 2,2 kilometry dlouhá sjezdovka v Nassfeldu je otevřená každou sobotu večer. Ve středisku Dreiländereck se navíc každý čtvrtek večer koná skitouringová noc, během které je sjezdovka pro skialpinisty otevřena od 17 hodin. 

Franz Gerdl; Kärnten Werbung
Nassfeld bei Nacht

Nassfeld

infrastil
Skitour Aufstieg Dreilaendereck_Region-Villach

Dreiländereck

Sáňkování pod hvězdnou oblohou

Noční jízda na saních má své kouzlo. Tyto radovánky prostě patří ke korutanským zimním večerům. Nejprve vystoupáte k výchozímu bodu a občerstvíte se v jedné z rustikálních chat. Tam už se malí i velcí sáňkaři začínají těšit na sjezd do údolí. V regionu s národním parkem Hohe Tauern se nachází nejdelší osvětlená sáňkařská dráha v Korutanech. Ale to ještě zdaleka není vše - k chatě Unterwirthüttn v Bad Kleinkirchheimu vás místo taxi zaveze traktor, v Innerkremsu nebo Heiligenblutu si snadno a pohodlně zapůjčíte sáňky a zábava může začít. 
 

Archiv_MTG_c_Gert_Perauer
Rodeln am Millstätter See Alpengasthof Bergfried

Michael Stabentheiner
Rodeln auf der Feldpannalm