Zažité zvyky

Mnoho tradičních událostí a slavností se postará o to, abyste důkladně poznali tuto oblast i její obyvatele. Korutanský advent je výborná příležitost, jak se připravit na vánoční svátky.

U jezera Wörthersee vás ohromí zvláštní atmosféra. Můžete se po něm projet lodí, uvidíte plovoucí adventní věnec a zažijete tradiční zvyky. Ve Velden u Wörthersee se děti učí pomáhat Ježíškovi, v Pörtschachu se zahřejete u venkovního ohniště a budete naslouchat písním místních pěveckých sborů. Vyhlídková věž Pyramidenkogel ve výšce 920 metrů nad mořem vás zve k adventu nad oblaky: na úpatí rozhledny se nachází adventní trh s řemeslníky a hudebními skupinami a z vyhlídkové plošiny budete mít překrásný výhled na zimní jezero.

Vůbec nejvyšší adventní trh se koná v Petzenu v jižních Korutanech v nadmořské výšce 1700 metrů. Jeho návštěvníci přijedou gondolou od dolní stanice rovnou na adventní trh.

Nevšední adventní zážitek je katschbergská adventní cesta s tematicky naaranžovanými seníky, která návštěvníkům přibližuje původní podobu vánočních svátků. Během zimní procházky daleko od ruchu a shonu města se každá z pečlivě připravených zastávek věnuje jinému vánočnímu tématu.

Mezi zasněženými vrcholy pohoří Nockberge, v místě termálních lázní a dějišti závodů světového poháru Bad Kleinkirchheim na návštěvníky čeká horský a termální advent s vybranými řemesly, adventní pekárnou, jízdou kočárem taženým koňmi a dětským programem.

Velmi hezké místo k rozjímání a odpočinku od každodenního shonu je Kap 4613 u Millstätter See, kde jako kulisa slouží plovoucí vánoční terasa. Na adventních trzích ve městech Villach a Klagenfurt am Wörthersee na vás čekají řemesla a kulinářské speciality z Korutan. Zaujmou vás také působivé koncerty. Navíc máte příležitost připravit se na vánoční svátky v mnoha dalších korutanských městech, jako je Gmünd, St. Veit an der Glan nebo Spittal an der Drau.

Velkým lákadlem v kalendáři obyčejů jsou například Klöckler („klepači“) v Gegendtalu, potápění vánočního stromku u vybraných korutanských jezer nebo hvězdné zpívání v Heiligenblutu (v noci z 5. na 6. ledna 2020), což je zvyk, který je od roku 2010 součástí nehmotného světového kulturního dědictví UNESCO.

Franz Gerdl; Kärnten Werbung
Christkindlmarkt Klagenfurt

Klagenfurt

Klagenfurt

Woerthersee Tourismus
Stiller Advent in Pörtschach

Pörtschach

Pörtschach

FranzGERDL_KaerntenWerbung
Schloss Velden im Schnee beim Veldener Advent

Velden

Velden

Franz Gerdl; Franz Gerdl_Kärnten Werbung
Klagenfurt Adventmarkt

Klagenfurt

Klagenfurt

Od zimní sezóny 2019/2020 bude opět k dispozici zimní Kärnten Card.

Nezáleží na tom, jestli chcete z vrcholu Pyramidenkogel pozorovat překrásnou korutanskou zimní přírodu, strávit chvíle plné odpočinku v termálních lázních, nebo podniknout vedenou túru na sněžnicích. Díky Winter Kärnten Card je v nabídce pro každého něco. Partnery této skvělé akce je například plazí zoo Happ, Heidi Schneealm Falkert, muzeum moderního umění nebo Gerlitzen Kanzelbahn. Kartu Winter Kärnten Card zakoupíte již od 39 euro.
Více informací: www.kaerntencard.at/winter/en/