Zažité zvyky

Mnoho tradičních událostí a slavností se postará o to, abyste důkladně poznali tuto oblast i její obyvatele. Korutanský advent je výborná příležitost, jak se připravit na vánoční svátky.

U jezera Wörthersee vás ohromí zvláštní atmosféra. Můžete se po něm projet lodí, uvidíte plovoucí adventní věnec a zažijete tradiční zvyky. Ve Velden u Wörthersee se děti učí pomáhat Ježíškovi, v Pörtschachu se zahřejete u venkovního ohniště a budete naslouchat písním místních pěveckých sborů. Vyhlídková věž Pyramidenkogel ve výšce 920 metrů nad mořem vás zve k adventu nad oblaky: na úpatí rozhledny se nachází adventní trh s řemeslníky a hudebními skupinami a z vyhlídkové plošiny budete mít překrásný výhled na zimní jezero.

Vůbec nejvyšší adventní trh se koná v Petzenu v jižních Korutanech v nadmořské výšce 1700 metrů. Jeho návštěvníci přijedou gondolou od dolní stanice rovnou na adventní trh.

Nevšední adventní zážitek je katschbergská adventní cesta s tematicky naaranžovanými seníky, která návštěvníkům přibližuje původní podobu vánočních svátků. Během zimní procházky daleko od ruchu a shonu města se každá z pečlivě připravených zastávek věnuje jinému vánočnímu tématu.

Mezi zasněženými vrcholy pohoří Nockberge, v místě termálních lázní a dějišti závodů světového poháru Bad Kleinkirchheim na návštěvníky čeká horský a termální advent s vybranými řemesly, adventní pekárnou, jízdou kočárem taženým koňmi a dětským programem.

Velmi hezké místo k rozjímání a odpočinku od každodenního shonu je Kap 4613 u Millstätter See, kde jako kulisa slouží plovoucí vánoční terasa. Na adventních trzích ve městech Villach a Klagenfurt am Wörthersee na vás čekají řemesla a kulinářské speciality z Korutan. Zaujmou vás také působivé koncerty. Navíc máte příležitost připravit se na vánoční svátky v mnoha dalších korutanských městech, jako je Gmünd, St. Veit an der Glan nebo Spittal an der Drau.

Velkým lákadlem v kalendáři obyčejů jsou například Klöckler („klepači“) v Gegendtalu, potápění vánočního stromku u vybraných korutanských jezer nebo hvězdné zpívání v Heiligenblutu (v noci z 5. na 6. ledna 2021), což je zvyk, který je od roku 2010 součástí nehmotného světového kulturního dědictví UNESCO.

Franz Gerdl; Kärnten Werbung
Christkindlmarkt Klagenfurt

Klagenfurt

Klagenfurt

Woerthersee Tourismus
Stiller Advent in Pörtschach

Pörtschach

Pörtschach

FranzGERDL_KaerntenWerbung
Schloss Velden im Schnee beim Veldener Advent

Velden

Velden

Franz Gerdl; Franz Gerdl_Kärnten Werbung
Klagenfurt Adventmarkt

Klagenfurt

Klagenfurt

Od zimní sezóny 2020/21 bude opět k dispozici zimní Kärnten Card.

Nezáleží na tom, jestli chcete z vrcholu Pyramidenkogel pozorovat překrásnou korutanskou zimní přírodu, strávit chvíle plné odpočinku v termálních lázních, nebo podniknout vedenou túru na sněžnicích. Díky Winter Kärnten Card je v nabídce pro každého něco. Partnery této skvělé akce je například plazí zoo Happ, Heidi Schneealm Falkert, muzeum moderního umění nebo Gerlitzen Kanzelbahn. 
Více informací: www.kaerntencard.at/winter/en/