Zimní wellness v Korutanech: Uvolnění s horskými panoramaty

Po celém dni na sjezdovkách v klidu spočinout, prohřát celé tělo a uvolnit se – také to patří k intenzivním zimním prožitkům. Korutany nabízejí bohatý výběr v mnoha svých termálních lázních, spa a koupelích v jezerech.

Die Kärnten Therme in Villach, Österreichs modernste Erlebniswelt

Die Kaernten Therme

V této zimní sezóně se mohou vyznavači vodních radovánek a wellnessu nechat hýčkat a opečovávat v nových, inovativních a architektonicky uchvacujících lázních KärntenTherme v obci Warmbad-Villach. Vodní a další atrakce na celkové ploše 11.000 čtverečních metrů ve čtyřech podlažích v sobě perfektně spojují koupání, spa s fitnessem a gastronomií. Architekti opticky přenesli přírodu národního parku Dobratsch do interiéru lázní – skleněné stěny otevírají dokořán pohled na horské panorama. Nejdůležitějšími materiály použitými v interiérech jsou stříbřitý křemenec, přírodní kameny, dřevo a lasturový vápenec. Wellness sektor se rozkládá ve dvou podlažích a nabízí kromě masáží a beauty procedur také hamam, sauny na terase a ledové bazénky. 40 miliónů litrů termální vody ohřáté na příjemných 29,9 stupňů proudí denně ze šesti pramenů v termální oblasti.

Warmbad-Villach ale poskytuje ještě jednu jednoduchou, ale zajímavou atrakci – Maibachl. Jsou to přírodní malá jezírka s neustálým přítokem termální vody, stejné jako je v lázních. Je v nich velice příjemné a dá se říci útulné koupání. Jezírka, schovaná v romantickém prostředí lesa, s hloubkou 1–1,20 metru se výtečně hodí pro skutečné uvolnění a odpočinek. Vychutnat krásy přírodního koupání lze kdykoliv, při jarním tání i při nepříjemně deštivých dnech. Vodu teplou 28 stupňů si prostě užijete za každého počasí.

Badehaus Millstatt im Winter

Badehaus Millstatt

Dalším obohacením nabídky wellness je 1. korutanský lázeňský dům na jezeře Millstätter See. S jeho vybudováním se sezóna s možností koupelí na jezeře Millstätter See prodloužila na celý rok. Tato nová oáza wellness byla postavena s ohledem na ekologii a udržitelný rozvoj. Leží přímo na břehu jezera a najdete tu samostatná oddělení saun, masáží a beauty procedur, stejně jako venkovní bazén "Infinity" s 35 stupňů teplou vodou. Odpočinkové prostory nabízejí navíc něco skutečně exkluzivního - díky velkoryse prosklené stěně skutečně neopakovatelně krásný výhled na jezero a hory.

bkk c gert perauer
Roemerbad Bad Kleinkirchheim

Roemerbad Bad Kleinkirchheim

Roemerbad Bad Kleinkirchheim

Gert Perauer_Bad Kleinkirchheim
Kathreintherme Bad Kleinkirchheim

Therme St. Kathrein

Therme St. Kathrein

Ze sjezdovky přímo do lázní

Návštěvníci rozlehlého lyžařského střediska Bad Kleinkirchheim/St. Oswald v pohoří Nockberge mohou v zimě rovnou ze sjezdovek přejít na odpočinkovou část své dovolené. V Bad Kleinkirchheimu se nabízejí hned dvě termální centra s mnoha možnostmi: V lázních Römerbad najdete 13 luxusních saun, které svým osvětlením, barvami a nezvyklým architektonickým řešením přinášejí novou dimenzi do saunování. Po rozsáhlé renovaci byly nově otevřeny termální lázně St. Kathrein v Bad Kleinkirchheimu. Nabízí největší vodní plochu a nejdelší zábavnou skluzavku ze všech korutanských termálních lázní, prostorný saunový areál a prostor pro masáže a kosmetiku.

Hotel Hochschober Turracher Höhe

Hotel Hochschober

Jezerní wellness uprostřed zimy

Skutečný zážitek z kontrastu zimy a koupání nabízejí vyhřívané jezerní koupele. Jezero Millstätter See, druhé největší korutanské jezero s plážemi, nabízí tuhle jedinečnou atrakci – například ve wellnessu hotelu Koller. Jednoduše se vnoříte do ohřáté jezerní vody a necháte na sebe působit atmosféru okolní zasněžené krajiny pod širým nebem. V hotelu je také další bohatá nabídka různých masáží a beauty procedur, ostrůvek, kde prohřejete tělo v atmosféře barevného světla, sauny a výhled na jezero si vychutnáte v odpočinkových prostorách. Přesně to správné místo, kde lze po zimním sportováním strávit příjemný, odpočinku a pohody plný den nebo dva.

Také ve středisku Turracher See se můžete koupat s kulisou zimní krajiny. Ve vyhřívané části jezera u hotelu Hochschober si užijete 30 stupňů teplou jezerní vodu - v létě, stejně tak jako v zimě. V údolí Gailtal u jezera Pressegger See leží rodinná vesnička, kde lze trávit příjemnou dovolenou. Typické jsou tady široké pásy rákosí, které dávají výhledům tu správnou atmosféru. A přesně tak idylicky si mohou vyznavači vody a wellnessu užívat jezerní vody na saunovém pontonu v rodinné vesničce. Voda jezera se postará o příjemné ochlazení v zimě i v létě. Nomen est omen, jméno je osud. Relais & Châteaux hotel Schloss Seefels (zámek Jezerní skála) leží přímo u jezera, a díky tomu nabízí vlastní hotelovou jezerní lázeň, celoročně vyhřívanou na teplotu 28 stupňů, která láká k vodním hrátkám. Sauna jezerního hotelu Enzian, ve kterém se mile a nenásilně prolíná atmosféra 30. let minulého s pohodlím nového století, leží přímo na hladině jezera Weissensee. Přírodní ochlazovací bazén - jezero Weissensee, leží přímo u vašich nohou.

Síla limby, sena a kozlíku

Pohodu a zklidnění zažívají hosté v Korutanech také v mnoha typicky místních hotelových nabídkách wellnessu. Tradičními je tu třeba tzv. Brechlbad - tradiční sauna obložená limbovým dřevem s alpskými vůněmi, masáže kozlíkovým olejem nebo senné koupele. Tady všude si užijete uvolnění a pohodu. Pro své výjimečné vlastnosti je kozlík (tady zvaný Speik) už více jak 2.500 let vysoce ceněn v přírodní kosmetice. Rostlinám baldriánu se velice dobře daří v pohoří Nockberge a dodnes je tu ručně sbírán místními pastevci a sedláky. Jediná koupel ve vodě s kozlíkem, použití parfému nebo mastí s ním dokáže pomoci při mnoha nemocech. Je to malá květinka se skutečně velkými účinky. 5-15 centimetrů vysoká chráněná rostlina má především pozitivní vliv na centrální nervový a vegetativní systém. Jednoduše je to malý přírodní lékař, který navíc přináší i uvolnění a klid.

Dnešní počasí, 17. September 2019

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy