Zimní wellness v Korutanech. Termální lázně, vodní ráj a jezerní sauny

Zimní dovolená v Korutanech je ideální pro aktivní požitkáře. Na své si zde přijdou nejen lyžaři, běžkaři, bruslaři a příznivci skitouringu. V Korutanech čeká na milovníky klidné dovolené také široká paleta možností relaxace a odpočinku. Blahodárná termální voda, sauna na povzbuzení imunity a plovárny s nádherným výhledem na korutanské hory a jezera vás přivedou na jiné myšlenky a rychle zapomenete na každodenní shon. K načerpání nové energie vybízejí také ubytování s atraktivními zónami pro wellness a spa.  

bkk c gert perauer
Roemerbad Bad Kleinkirchheim

Roemerbad Bad Kleinkirchheim

Therme St. Kathrein_Gert Perauer
Advent_BKK_Therme St. Kathrein Nockberge Rutsche

Therme St. Kathrein

Termální koupele s různým zaměřením

Sloganem regionu zimních sportů Bad Kleinkirchheim je „ze sjezdovky do termálů“. Na výběr máte hned ze dvou termálních lázní. Termály Römerbad budou na ploše 12 000 metrů čtverečných hýčkat vaše tělo i duši. Na třech podlažích se nachází přes deset různých saun a z celého termálního areálu máte skvělý výhled přímo na svahy, kde můžete pozorovat lyžaře na sjezdovce Franze Klammera.

 

V termálních lázních St. Kathrein na rodiny s dětmi čeká největší krytá vodní plocha v Korutanech a nejdelší tobogán ze všech korutanských termálních lázní. Termální voda v Bad Kleinkirchheimu přispívá ke zmírnění příznaků alergických onemocnění, migrény, vyhřezlých plotének a revmatismu.

Přibližně deset milionů litrů termální vody o teplotě 29,9 stupňů se na úpatí vrcholu Dobratsch každý den vlévá do prostorného bazénu s termální vodou v akvaparku Kärnten Therme ve Villachu. Zdejší zážitkový areál je nejmodernější na jihu Rakouska. Najdete v něm obří tobogány, plavecký bazén, zónu pro děti a zajímavé nabídky SPA. Náš tip: sauna při úplňku a plavecký kurz pro mořské panny.  

Michael Stabentheiner; Kärnten Werbung
Wörthersee, Werzers, Badehaus

Werzers Badehaus

Badehaus Millstatt
Kärnten Badehaus am Millstätter See im Winter

Badehaus Millstätter See

c_Martin Hofmann_Badehaus Klopeiner See
Badehaus am Klopeiner See Schnee-Eventsauna

Badehaus Klopeiner See

Vodní ráj

Celoroční koupání s jezerním wellness u Millstätter See nabízí Badehaus Millstätter See. Areál leží přímo u jezera a otevírá nádherný výhled na překrásnou okolní přírodu a hory. V nejrůznějších saunách, tepidáriu, solné parní lázni a nekonečném bazénu o ploše 60 metrů čtverečních a teplotě 35 stupňů si vychutnáte pobyt u jezera také během zimy. Ekologická konstrukce areálu (pasivní stavba s fotovoltaikou) je udržitelná a energeticky účinná.

Také ve vodním ráji Werzers Badehaus v Pörtschachu am Wörthersee strávíte velmi příjemné chvíle u jezera i během zimy. Otevřeno každý den pro hotelové hosty i pro návštěvníky Day Spa. Badehaus Klopeiner See s infinity bazénem, 4 tématickými a jednou jezerní saunou je třetím wellnessovým centrem u korutanských jezer. 

Vyhřívané jezerní plovárny

Pokud se chcete v korutanských jezerech vykoupat také v zimě, máte k tomu jedinečnou příležitost. Jak při novoročním plavání ve Veldenu am Wörthersee, tak i ve vyhřívaných hotelových jezerních bazénech v hotelu Kollers u Millstätter See, Schlosshotelu Seefels u Wörthersee a v hotelu Hochschober u Turracher See v Turrachu, kde v zimě můžete spojit jezerní wellness v příjemně teplé vodě s úchvatným výhledem na jezero.

Vybrané wellness hotely se spa a/nebo jezerní saunou

K relaxaci vybízí nejen vyhřívané jezerní bazény, ale také četné wellness hotely s úžasným spa a jezerními saunami. Zde je jen malý výběr z nich: hotel Feuerberg v Gerlitze vám v nekonečnému bazénu o délce 25 metrů otevře strhující výhled na panorama korutanských hor. Hotel Ronacher 5*S v Bad Kleinkirchheimu vás bude na ploše 4500 m² hýčkat v úchvatném saunovém areálu, pěti termálních bazénech a relaxačních oázách. Biohotel Daberer v Gailtalu již od roku 1978 zastává ekologickou koncepci a kromě nového wellness areálu nabízí také dostatek prostoru k relaxaci. V hotelu Enzian u Weissensee na vás čeká jedna z nejhezčích jezerních saun v Korutanech. Absolutní klid najdete v hotelu Almwellness-Hotel Tuffbad v Lesachtalu v nadmořské výšce 1200 metrů.

Vrtoch přírody

I ta nejkrásnější zima musí jednou skončit. V Korutanech ale před koncem zimy nejprve dojde k jedné zvláštnosti. Během tání sněhu v oblasti Warmbad Villach vyvěrá potok Maibachl. Uprostřed lesa nedaleko hlavního pramene vznikla dvě jezírka, ve kterých se můžete pod širým nebem vykoupat v termální vodě o teplotě až 28°C. Voda má léčivé účinky při kardiovaskulárních onemocněních a osteoporóze. V roce 2005 byl potok Maibachl prohlášen za přírodní památku.

Region Villach
Maibachl in Warmbad Villach

Region Villach
Maibachl in Warmbad Villach

Další kryté bazény pro zimní vodní radovánky se nacházejí v městech a obcích Spittal an der Drau, Heiligenblut, Kötschach-Mauthen, Mallnitz nebo St. Veit an der Glan.

Drautal Perle Indoor Swimming Pool, Spittal

Aquarena Kötschach-Mauthen

Tauernbad Mallnitz

Lázně a aquaparky

Dnešní počasí, 17. June 2024