Korutany - země skialpových túr

Pojďme prozkoumat panenskou přírodu a širou krajinu na lyžích… Batoh, stoupací pásy na touring lyže a vázání jsou základní výbavou pro naše výlety do korutanských rájů lyžařských tras.

Skialpinismus – nový nockbergský trail

S batohem, stoupacími pásy a skialpovými lyžemi se můžete pohybovat třeba ve Vysokých Taurách, pohoří Nockberge nebo v Lesachtalu. Důležitým novým produktem je skialpový treking na nockbergském trailu, který spojuje pět středisek - Katschberg, Innerkrems, Turrach, Falkert a Bad Kleinkirchheim/St. Oswald. Hodí se pro pohodové příznivce skialpinismu, kteří už mají dostatek zkušeností a dobrou kondici, ale nechtějí mít na trailu vysokohorské úseky. Na každou etapu si naplánujte až šest hodin chůze. Protože jsou zde částečně k dispozici vleky a lanovky, můžete na každé etapě ušetřit několik výškových metrů. Zvláštností je také, že na nockbergském trailu na rozdíl od jiných vícedenních skialpových túr nenocujete na matracích na zemi, ale v kvalitních (wellness) hotelech s výtečnou alpsko-jadranskou kuchyní. http://nockberge-trail.com/en/ 

Skialpové túry ve Vysokých Taurách - region národního parku v Korutanech

Jakmile horské svahy pokryje na konci podzimu první sníh, zavládne ve Vysokých Taurách až do pozdního jara ticho, tolik neobvyklé pro dnešní hektickou dobu. Ten, kdo vyšplhá na vrchol vlastními silami a bez využití lanovek daleko od rušných sjezdovek, objeví třpytící se svět přírodních zázraků – skrytý ráj lyžařských tras Východních Alp!

Skialpové túry

Skialpové túry v regionu Nassfeld/Pressegger See - Lesachtal - Weissensee

Sjezdovky v nedotčené přírodě – lyžařským turistům se v korutanské přírodní aréně otevírá zcela nová dimenze! Neboť opodál davů naleznete v údolí Lesachtalu přirozenou krajinu.

Skialpové túry - Lesachtal

Jen pro trénované nohy

Bývalé lyžařské centrum Dobratsch platí za opravdový ráj pro skialpinisty. Pro začátečníky se doporučuje snazší trasa na vrchol přes Rosstratte. Přibližně hodina je potřeba pro překonání celkových 430 výškových metrů. Pokročilí spíše zvolí trasu výstupu už z Heiligengeistu a se stoupacími pásy na lyžích se drží podél bývalé sjezdovky. Je to nádherná trasa a hlavně zaručeně bez hrozících lavin. Především ale potřebujete pořádně namazat nohy, protože na vrchol je nutné překonat celých 1180 výškových metrů. A něco navíc: Ve středisku Heidialm Skipark ve Falkertu se v listopadu otevírá 1. korutanská skialpinistická stezka.

Skialpové túry
StefanLeitner
Naturpark Dobratsch Skitourengenuss

Dobratsch

TineSTEINTHALER_KaerntenWerbung
Skitourengenuss am Falkert

Falkert

Arnoldstein Marktgemeinde
Arnoldstein Skitour aufs Dreiländereck

Dreiländereck

Anatol; Familienregion Lieser-/Maltatal
Skitour am Stubeck im Lieser-/Maltatal

Stubeck

Goldeck Bergbahnen_Sam Strauss Fotografie
Goldeck Skitourengenuss_Goldeck Bergbahnen

Goldeck

Links

Carinthian touring portal - ski touring

Carinthian touring portal - freeriding

Dnešní počasí, 23. July 2024