Skialpinismus

Korutany - země skialpových túr

Pojďme prozkoumat panenskou přírodu a širou krajinu na lyžích… Batoh, stoupací pásy na touring lyže a vázání jsou základní výbavou pro naše výlety do korutanských rájů lyžařských tras.

Skialpinismus – nový nockbergský trail

S batohem, stoupacími pásy a skialpovými lyžemi se můžete pohybovat třeba ve Vysokých Taurách, pohoří Nockberge nebo v Lesachtalu. Důležitým novým produktem je skialpový treking na nockbergském trailu, který spojuje pět středisek - Katschberg, Innerkrems, Turrach, Falkert a Bad Kleinkirchheim/St. Oswald. Hodí se pro pohodové příznivce skialpinismu, kteří už mají dostatek zkušeností a dobrou kondici, ale nechtějí mít na trailu vysokohorské úseky. Na každou etapu si naplánujte až šest hodin chůze. Protože jsou zde částečně k dispozici vleky a lanovky, můžete na každé etapě ušetřit několik výškových metrů. Zvláštností je také, že na nockbergském trailu na rozdíl od jiných vícedenních skialpových túr nenocujete na matracích na zemi, ale v kvalitních (wellness) hotelech s výtečnou alpsko-jadranskou kuchyní. www.nockberge-trail.com 

Skialpové túry ve Vysokých Taurách - region národního parku v Korutanech

Jakmile horské svahy pokryje na konci podzimu první sníh, zavládne ve Vysokých Taurách až do pozdního jara ticho, tolik neobvyklé pro dnešní hektickou dobu. Ten, kdo vyšplhá na vrchol vlastními silami a bez využití lanovek daleko od rušných sjezdovek, objeví třpytící se svět přírodních zázraků – skrytý ráj lyžařských tras Východních Alp!

Skialpové túry

Skialpové túry v korutanské přírodní aréně

Nassfeld/Pressegger See - Lesachtal - Weissensee Sjezdovky v nedotčené přírodě – lyžařským turistům se v korutanské přírodní aréně otevírá zcela nová dimenze! Neboť opodál davů naleznete v údolí Lesachtalu přirozenou krajinu.

Skialpové túry - Lesachtal

Jen pro trénované nohy

Bývalé lyžařské centrum Dobratsch platí za opravdový ráj pro skialpinisty. Pro začátečníky se doporučuje snazší trasa na vrchol přes Rosstratte. Přibližně hodina je potřeba pro překonání celkových 430 výškových metrů. Pokročilí spíše zvolí trasu výstupu už z Heiligengeistu a se stoupacími pásy na lyžích se drží podél bývalé sjezdovky. Je to nádherná trasa a hlavně zaručeně bez hrozících lavin. Především ale potřebujete pořádně namazat nohy, protože na vrchol je nutné překonat celých 1180 výškových metrů. A něco navíc: Ve středisku Heidialm Skipark ve Falkertu se v listopadu otevírá 1. korutanská skialpinistická stezka.

Skialpové túry

Falkert

Falkert

Falkert

Falkert

Dreiländereck

Dreiländereck

Stubeck

Stubeck

Dobratsch

Dobratsch

Links

Carinthian touring portal - ski touring

Carinthian touring portal - freeriding

Dnešní počasí, 14. November 2018

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy