Běžky do slova a do písmene

Korutany jsou pro vyznavače běžeckého sportu země zaslíbená: Jen v Bad Kleinkirchheimu na ně čeká celých 42 kilometrů upravených běžeckých tratí, Feld am See zase láká na nádherné výhledy na běžkách podél jezera Brennsee.

Jak začátečníci, tak profesionálové milují údolí Lavanttal s jeho více jak 100 kilometry mírných pohodových běžeckých tras a Katschberg pro nezapomenutelná panoramata s 18 kilometry vysokohorských běžeckých stop. Celkem 3 kilometry tratí různých stupňů obtížnosti ve středisku Villacher Alpen Arena a trať v běžeckém centru St. Jakob im Rosental jsou vybaveny umělým osvětlením a lze je tedy využívat i za tmy.

Profesionálové se cítí jako doma v běžeckém centru u jezera Weissensee – od letošní zimy je členem programu „cross country ski holidays“ a u jezera Pirkdorfersee. A ještě jeden tajný tip: 60 km dlouhá běžecká trať v Lesachtalu se zárukou sněhu. Nejúspěšnější korutanské běžecké sdružení se nachází společně s klubem Union Rosenbach v St. Jakobu. 3,5 km dlouhá, osvětlená běžecká stopa je díky umělému zasněžování připravena od konce listopadu.

Dnešní počasí, 17. October 2019

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy