Agroturistika v Rakousku / ubytování na farmě

1. Ferienhof Neusacher-Moser

© Kärnten Werbung

Hotel Neusacher Moser
Hotel Neusacher Moser

Rodinný statek Ferienhof Neusacher-Moser má svůj vlastní příběh, rodina Moserů jej vlastní již po sedm staletí a selská usedlost by vám tak mohla vyprávět mnohé o nelehkém životě našich předků v horském světě, o venkovské tradici, obdělávání půdy a péči o hospodářská zvířata.

Dnešní návštěvníci mají to štěstí, že si mohou užívat již jen to hezké, co ubytování na farmě přináší. Bezstarostné chvíle dovolené, ranní cvrlikání ptáků, chuť čerstvého mléka a dalších produktů vyrobených přímo na farmě, a v neposlední řadě požitek z výhledu na perlu Alp – idylické jezero Weissensee, obklopené svěžími loukami a lesy.

Fantastický výhled na jezero Weissensee si vychutnáte nejlépe z klidné slunečné terasy, která navazuje na spa centrum nabízející rozličné wellness procedury.

Biofarma je vhodná také pro rodiny s dětmi, ty zde mohou intenzivně zažít přírodu a lásku ke zvířatům a zároveň objevit osobnosti mnoha zde žijících zvířat – dovádějících koťat a kůzlat, králíků a kraviček.

V láskyplně zařízených pokojích a prázdninových apartmánech si můžete vychutnat špičkový komfort, rodinná biofarma byla jednou z prvních oceněných pečetí kvality spolkové země Korutany. Sepětí s historií, tradicí a přírodou je zde cítit na každém kroku.

Ferienhof Neusacher-Moser

2. Urlaubsbauernhof Wabnig

Urlaubsbauernhof Wabnig
Urlaubsbauernhof Wabnig Ausblick

Urlaubsbauernhof Wabnig
Urlaubsbauernhof Wabnig Kinder mit Pony

Uprostřed Korutan, v těsné blízkosti překrásného čistého jezera WÖRTHERSEE, na vás čeká nádherné ubytování na prázdninové bio farmě Urlaubsbauernhof Wabnig.

Venkovský dům s pohodlnými, útulnými apartmány se nachází v obci Moosburg v Korutanech. Jeho poloha na klidném a slunném vrchu ve výšce 650 m nad mořem vám poskytne možnost vychutnat si úchvatný panoramatický výhled na krásnou okolní krajinu. Jste daleko od shonu, a přesto jen pár minut autem od jezera Wörthersee.

Jakmile dorazíte, spolu s klíčem od pokoje obdržíte zcela automaticky a bez jakýchkoliv poplatků kartu WÖRTHERSEE-Card, která je „vstupní kartou“ k jezeru Wörthersee a od dubna do října vám přináší nejen spoustu slev, ale také zcela bezplatný přístup k mnoha aktivitám a místním programům.

Koupání, plavání, potápění, projížďka lodí…, hosté farmy Wabnig mají v ceně ubytování zajištěn také volný vstup na pláže u jezera Wörthersee.

Dovolená na farmě Urlaubsbauernhof Wabnig je skvělou volbou!

Urlaubsbauernhof Wabnig

3. Erlebnisbauernhof Urak

Hotel Sonnelino Sonne
Klopeiner See Sonnelino Sonne_Ponyreiten

Klopeiner See und Kaernten Werbung
Klopeiner See Familienspass

Dvě stě let stará farma Urak, obklopená horami, lesy a loukami, zasazená do nádherné přírodní oblasti, nabízí vám a vašim dětem spoustu zábavy a dobrodružství a je skvělým cílem pro agroturistiku v Rakousku!

Poseďte večer u táboráku, zapřáhněte krytý vůz a vydejte se na nezapomenutelný výlet, zajezděte si na ponících, naučte se dojit krávy a vypomáhat ve stájích. Poníci, telata, kočky, kuřata, selata, králíci, krávy, na farmě čeká na vaše děti malá zvířecí zoo! Připravené je zde pro ně také hřiště s houpačkami, pískovištěm a skluzavkou.

A to zdaleka není vše! Farma Urak leží poblíž nejteplejšího jezera ke koupání v Korutanech – Klopeiner See, jehož teplota dosahuje v letních měsících až 28 °C a u jezera je vám k dispozici soukromé molo s novým plážovým domkem a trávníkem na opalování.

Vše, co na vás zde čeká, vám přinese dokonalý relax a odpočinek!

Erlebnisbauernhof Urak

4. Pension Hecher

© Kärnten Werbung

© Kärnten Werbung

Pension Hecher se nachází uprostřed krásné krajiny přímo u jezera Maltschacher See, zcela přírodního, nedotčeného a teplého jezera. Z vašeho pokoje či apartmánu to k soukromé pláži s koupacím molem budete mít coby kamenem dohodil, pouhých 150 metrů. Skvělá poloha penzionu vám tak umožní trávit v poklidu u jezera klidně celý den.

Jezero však není jediným benefitem pensionu Hecher, farmu obklopují vlastní louky, na nichž se pasou ovce, z domu je nádherný výhled na jezero, okolní lesy a hory. K farmě vede pouze soukromá přístupová cesta, budete tak stranou od veškerého hluku civilizace. To vše umocňuje venkovskou atmosféru tohoto poklidného místa zasazeného v zeleni.

Pokud vás láká agroturistika v Rakousku, Pension Hecher je skvělým tipem pro vaši dovolenou na farmě!

Pension Hecher

5. Götzfried-Hof

Archiv MTG_Franz Gerdl
Slow Trail Südufer Millstätter See

Daniel Gollner_Urlaub am Bauernhof
Urlaub am Bauernhof Weger Frau und Kind bei der Kuh

Prázdninová farma Götzfried-Hof se nachází u alpského jezera Millstätter See. Její poloha na slunném svahu vám zaručuje fantastický výhled na jezero, jež vám leží u nohou a také na impozantní hory v pozadí, které dotvářejí úchvatné panorama.

Možností ubytování na statku je několik, vybrat si můžete mezi apartmány, pokoji nebo horskou chatou.  Farma je vhodná také pro ubytování s dětmi, ty se zde učí zblízka poznávat hospodářská zvířata. Po boku krav pobíhají telátka, k vidění jsou kozy, kuřata a pohladit si mohou děti také králíčky.

Farma Götzfried-Hof zkrátka nabízí atmosféru venkovské idyly a pohody daleko od ruchu velkoměsta a zároveň je ideálním výchozím bodem pro turistiku, vyjížďky na kolech a výlety za kulturou – třeba do nedaleké Itálie nebo Slovinska.

V neposlední řadě se vám nabízí možnost koupání v jezeře Millstätter See, kde mají hosté farmy k dispozici vlastní plážové letovisko.

Převlékněte se do plavek v soukromé převlékárně a pak se běžte ponořit do průzračně modrých vod jezera. Nebo se chcete raději opalovat na trávníku? Až vás přestane koupání a opalování bavit, vychutnejte si kávu v příjemném stínu palubní místnosti.

Götzfried-Hof

Nejkrásnější statky s dětmi

Farma Erlebnishof Tschabitscher nenese název „Erlebnishof“ (Dobrodružný selský dvůr) jen tak, bezdůvodně – v roce 1987 se stala místem natáčení bondovky „Dech života“.

K dobrodružství vybízí také velký jezdecký areál, který skýtá nespočet jezdeckých příležitostí. O koně na statku pečují s velkou láskou a najdete zde četné nabídky, jak poznat nádhernou okolní přírodu z koňského sedla.

Vyzkoušet můžete také několik turistických stezek a stezek pro horská kola, které vedou přímo z farmy do krásné krajiny přírodního parku Weissensee. Mimochodem, u jezera Weissensee se také nachází soukromá pláž pro návštěvníky farmy Erlebnishof Tschabitscher.

Dalším tipem je návštěva idylické horské chaty Gajacher Alm, kde si můžete ve výšce 1422 m nad mořem odpočinout, načerpat nové síly a pokochat se výhledem na okolní horské velikány.

Bio farma je také jako dělaná pro ubytování rodin s dětmi, na které zde čeká „Villa Bunterkunt“, dětská animační místnost, ve které se vyvíjejí a vytvářejí speciální dětské animační programy. Díky nim se děti přiblíží přírodě a přirozenému zacházení se zvířaty, jichž je na farmě více než dost. Každé zvíře má své jméno a žije na farmě s lidmi v dokonalé symbióze a harmonii.

Erlebnishof Tschabitscher

Pokud hledáte v Rakousku ubytování na statku vhodné pro rodinu s dětmi, pak vězte, že na prázdninové farmě Rabl čeká na vaše ratolesti spousta dobrodružství!

Děti zde mohou aktivně prožít vše, co život na farmě přináší. Dojit krávy s farmářem Walterem, sbírat vajíčka s dědou Engelbertem, pomáhat ve stáji, užívat si nezapomenutelné chvíle v kruhu dětských i zvířecích kamarádů.

V parných dnech se mohou děti vykoupat v koupališti a poté se schovat před sluncem do stínu starých pokroucených ovocných stromů.  

Hosté jsou na farmě hýčkáni domácími pochoutkami vypěstovanými na vlastní zahrádce a vyrobenými na statku. I vy si zde můžete pochutnat na čerstvě snesených vejcích k snídani, kakau z čerstvě nadojeného mléka, na čerstvý chléb si můžete namazat některý z lahodných džemů, nebo si k němu ukrojit kus uzené slaniny.

Na farmě Rabl na vás čeká jen to nejlepší!

Gasthof-Pension Rabl

Farma Landhaus Holle je místem, které je pro agroturistiku a ubytování s dětmi jako stvořené.

Vaše děti zde poznají nové kamarády a zažijí spoustu nového. Na farmě se totiž pořád něco děje. Na děti tu čeká dobrodružné hřiště, na němž mohou bezstarostně dovádět a také spousta zvířat, poníci, králíčci, kachny, koťata… farma Landhaus Holle má vlastní dětskou mini zoo.

Vyspěte se dorůžova v útulných a dobře vybavených pohádkových pokojích, posnídejte s výběrem z bohatých bufetových stolů se zdravými bio produkty a pak se vydejte ven, objevovat jedinečnou krásu korutanské přírody, pohoří Nockberge a jezera Millstätter See, které vás láká svou průzračně čistou vodou a je ideálním místem pro prázdninové aktivity, jakými je cákání, koupání, potápění se, vodní lyžování, anebo třeba surfování.

Landhaus HOLLE

Prázdninová farma Fuggerhof je vhodná pro ubytování s dětmi v každém roční období. Je zasazena do zelených luk a lesů stranou ruchu civilizace a leží na slunném a klidném místě.

Dětská farma Fuggerhof je místem, kde budou vaše děti šťastné, seznámí se zde zblízka se zvířaty, která na farmě žijí – kromě cca 65 kusů dobytka jsou to slepice, králíci, prasata, kachny a také pes Oskar, který miluje děti a děti milují jeho. Vaše ratolesti mohou pomáhat ve stáji, dojit krávy a krmit telata.

Hosté farmy mají k dispozici přírodní koupací jezírko o rozloze 1000 m² s ostrůvkem a molem, které zve všechny milovníky koupání ke koupání a lenošení u vody. U vody je pro vás přichystané také šlapadlo a padlboardy.

Co se týče ubytování, můžete si vybrat ze tří možností: V útulných apartmánech s vysokým komfortem v hlavním apartmánovém domě, v krásném venkovském domě "Fuggermühle", který se nachází uprostřed louky 200 m od středu farmy, nebo ubytování na horské chatě Fuggeralm, která leží v nadmořské výšce 1400 m.

Ať již si vyberete cokoliv, dovolená na farmě Fuggerhof vám přinese vše, co jen od dovolené v Rakousku očekáváte.

Fuggerhof

Farma přímo uzpůsobená pro rodiny s dětmi leží uprostřed národního parku Nockberge na jihu Rakouska. Je umístěna na slunné náhorní plošině nad městem umělců Gmünd, daleko od ruchu tamějších ulic. 

Čeká vás zde perfektní zázemí pro rodiny s dětmi, prostorné pokoje a apartmány se špičkovým vybavením, dvůr se stájemi, louky, koupaliště, rybník, a především spousta prostoru, na němž si vaše ratolesti mohou hrát.

Každodenní zábava se zvířátky na farmě, procházky a večer třeba pohádková hodinka u otevřeného krbu, přijeďte si s vašimi dětmi vyčistit hlavu n dětský a rodinný statek Glawischnig-Hofer!

Daniel Gollner_Urlaub am Bauernhof
Urlaub am Bauernhof Maedchen fuettert Hasen

c Wolkersdofer_Hotel_St_Oswald
Familienwanderung zum Bauernhof Hotel St. Oswald

Bauernhof Hofmayer
Unsere Kuehe am Bauernhof Hofmayer

Daniel Gollner_Urlaub am Bauernhof
Urlaub am Bauernhof Anderlebauer

Tipy na aktivity pro vaši dovolenou na statku

Aktivní relax, dosažení tělesné i duševní rovnováhy, majestátní vznešenost hor a klid průzračných jezer – vnímání čisté panenské přírody všemi smysly… to vše vám umožní pěší turistika. V Korutanech na vás čeká spousta turistických tras různých délek i obtížností!

Kromě mnoha vodních toků vám Korutany nabídnou ta nejkrásnější jezera v Rakousku. Je jich celkem 1 270 a jsou výjimečná svou vodou bohatou na minerály, jejíž čistota se rovná kvalitě pitné vody. Vzhledem k jižnímu klimatu Korutan dosahuje teplota vody v jezerech nezřídka až 28 stupňů Celsia, což přímo vyzývá ke koupání!

Trávíte nejraději dovolenou v sedle vašeho kola? Pak pro vás budou Korutany doslova rájem a zemí zaslíbenou. Celkem 1 300 kilometrů kvalitních značených cyklostezek vás provede podél divokých řek, klidných jezer, po malebných vískách i městech a samozřejmě po horách. 

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu! Ať již jste zkušený jezdec nebo sedíte na koni poprvé, mnohé farmy vám nabídnou možnost užít si nádhernou krajinu ze sedla některého z jejich koní.

Návrat ke kořenům, k přírodě, čistý vzduch, vůni lesa, luk, čerstvě posečené trávy a upečeného chleba, za úsvitu kokrhání kohouta, klid… to vše a mnohem víc vám nabídne dovolená na statku, která vám dovolí zapomenout na každodenní stres běžných dnů.

Chcete si vyzkoušet život na statku mezi zvířaty? Naučit se dojit krávy, vyrábět sýry? Sbírat u slepic domácí vejce? Pečovat o zvířata? Pak máte jedinečnou možnost přiložit ruku k dílu a aktivně se seznámit s chodem farmy!

<p>2014</p>
Steinthaler; Kärnten Werbung

Hledat & rezervovat ubytování

Hledat & rezervovat ubytování