Rakousko na kole / cyklostezky v Rakousku

Korutany jsou pro cyklisty doslova rájem, v němž si každý vybere přesně to, co hledá. Leží na slunné straně rakouských Alp, na hranici s Itálií a Slovinskem a tato jižní poloha předurčuje korutanské mírné klima. Díky tomu zde začíná cyklistická sezóna mnohem dříve než v jiných částech Rakouska, a to již od konce března.

Rozmanitá příroda, vrcholky hor i horská údolí, cyklostezky podél řek a nádherných jezer s teplou vodou, která zvou již od brzkého léta ke koupání, spousta kulturních zajímavostí a historických památek, města i venkovská krajina, to vše láká do Rakouska, potažmo do Korutan, cyklistické nadšence z celého světa.

Skvěle značené cyklostezky s popisem jsou samozřejmostí, třešničkou na dortu je pak servis – celo korutanský plošný systém půjčoven kol – Rent e bike Korutany. Po celých Korutanech si můžete jednoduše půjčit kolo a později ho vrátit kdekoliv na cyklotrase v jedné z mnoha půjčoven.

Užijte si v RakouskuKorutanech skvělou dovolenou na kolech a vyberte si jednu z devíti TOP korutanských cyklostezek!

1.) Cyklostezka u jezera Faaker See:

c Franz Gerdl
Faaker See mit Mittagskogel

Kärnten Werbung_Gert Perauer
Seen-Schleife Faaker See

Cyklostezka u jezera Faaker See vede podél jezera přes obce Faak am See, Drobollach a Egg a měří celkem cca 10 km.

Jezero Faaker See má díky svému vápenatému podloží nádhernou tyrkysovou barvu a jeho čistou vodou můžete zahnat žízeň, má totiž kvalitu pitné vody. Máte chuť vykoupat se v jezeře? Žádný problém! Odložte kolo a můžete si příjemně zaplavat!

Obzvlášť příjemnou dělají tuto cyklotrasu asfaltové cyklostezky, malá nenáročná stoupání a úseky, na nichž projíždíte lesem, který vám poskytne v létě tak žádoucí stín a chládek.

Získejte více informací

2. Cyklostezka u jezera Ossiacher See:

c Region Villach_Martin Jordan
Radtour am herbstlichen Ossiacher See

Region Villach
Radpause am Ossiacher See

Cyklostezka podél jezera Ossiacher See, třetího největšího jezera spolkové země Korutany, vám dává možnost výběru, je jen na vás, zda si zvolíte jednoduchou cyklostezku po rovince okolo jezera, nebo si naopak vyberete náročnou horskou trasu, která dá zabrat i zkušeným cyklistům.

Trasa o délce 24 kilometrů začíná v Annenheimu a vede přes Bodensdorf a Steindorf do Ossiach Abbey a podél jižního břehu zpět do Annenheimu. Celá oblast je hojně vyhledávána turisty, především pro svou nádhernou přírodu.

Získejte více informací

3. Cyklostezka u jezera Millstätter See:

Archiv MTG_Gert Perauer
Rad Emotions am Millstätter See

Stabentheiner
Radfahren am Millstaetter See

Cyklostezka kolem jednoho z nejkrásnějších korutanských jezer – Millstätter See – je dlouhá 28 kilometrů a vede přes obce na severním břehu jezera: Seeboden, Millstatt a Döbriach / Radenthein. Po jižním břehu – z Döbriachu do Seebodenu – vede cyklostezka převážně po lesních cestách, na severním břehu pak pojedete po asfaltových cyklotrasách.

Jezero Millstätter See leží v nadmořské výšce 588 metrů nad mořem a je obklopeno vrcholky pohoří Nockberge. Při cestě tak můžete obdivovat krásné kopcovité prostředí.

Získejte více informací

4. Cyklotúra Fünf-Seen-Tour/ okruh pěti jezer – Wörthersee und Keutschacher Seental:

Jezero Wörthersee leží západně od města Klagenfurt, a právě tady začíná vaše 58 km dlouhá cyklotúra Fünf-Seen-Tour. Jak již název napovídá, trasa vás povede okolo pěti jezer – podél Wörthersee do Veldenu, odtud přes Schiefling k Hafnersee, dále ke Keutschacher See, podél Bassgeigensee a Rauschelesees zpět do Klagenfurtu.

Trasa je vhodná jak pro normální kola, tak i pro elektrokola, překonává totiž výškový rozdíl pouhých 400 metrů.

Podél cyklostezky je nespočet míst, na kterých budete mít příležitost udělat si přestávku u jezera. Přitom se můžete vykoupat, odpočinout si a nabrat síly na další cestu.

Získejte více informací

Radeln am Wörthersee

5. Cyklotúra 6 – Seen-Radtour/ okruh šesti jezer v oblasti Klopeiner See – Jižní Korutany:

c Uwe Geissler_Kaernten Werbung
Radfahren in der Region Klopeiner See

Franz Gerdl
Aussichtsplattform Kitzelberg Slow Trail Klopeiner See

54 km dlouhá pohodová celodenní túra 6 – Seen-Radtour (okruh 6 jezer), která vás provede okolo jezer Klopeiner See, Kleinsee, Turnersee, Gösselsdorfer See, Sonnegger See a Pirkdorfer See, je vhodná pro malé i velké a mohou ji na kole absolvovat I rodiny s dětmi. Voda v jezerech dosahuje v letních měsících až 28 °C a vy budete mít více než dost příležitostí ke koupání. Nezapomeňte si tedy přibalit plavky a opalovací deku!

Po cestě na vás čeká nádherná příroda, výhledy na pohoří Saualpe, Koralpe a Karavanky a také nespočet zajímavých výletních cílů.

Získejte více informací (in German)

6. Karnská cyklostezka:

c nassfeld.at tinefoto.com
Genussradeln mit der Family am Gailtalradweg R3

c nassfeld.at tinefoto.com
Genussradeln mit der Family am Gailtalradweg R3

88 kilometrů jízdy vám nabídne Karnská cyklostezka, která začíná v Kötschach-Mauthen a vede souběžně s italskými hranicemi podél řeky Gail do Villachu.

Cestou se před vámi otevírá jedna z nejpůvabnějších krajin Korutan, jedete většinou po převážně rovinaté trase mimo hlavní silnice – po polích, loukách i skrze lesy.

Získejte více informací

 

7. Drávská cyklostezka:

c Uwe Geissler_Kaernten Werbung
Radfahren am Drau Stausee

Franz Gerdl
Drauradweg

Cyklostezka, která spojuje jednou trasou čtyři země, vede převážně údolím řeky Drávy. Její celková délka je 522 km, z toho 222 km připadá na Korutany.

Stezka vás provede překrásnou krajinou, pokocháte se pohledem na majestátní vrcholky horských velikánů, zelení lesnatých svahů, vykoupete se v čistých jezerech.

Drávská cyklostezka je ideální i pro výlety rodin s dětmi. Nenarazíte zde na žádná větší převýšení, naopak, patří k jednodušším trasám.

Podél Drávské cyklostezky objevíte více než 50 certifikovaných Drávských hostinců – certifikovaných podniků s možností přenocování a stravováním. Najdete zde veškeré, pro cyklisty potřebné, zázemí, servisem a opravou kol počínaje a možností vysušit si vlhké oblečení v sušárnách konče.

Získejte více informací

 

8. Cyklostezka Alpe Adria:

c Franz Gerdl_NPHT
Alpe Adria Radweg Mallnitz

Vreni Frost
Vreni alpe adria radweg Kopie

Dojet na kole přes hory až k Jaderskému moři, zdá se vám to nemožné? Alpsko-jadranská cyklostezka Alpe Adria, jež byla vyhlášena evropskou cyklostezkou roku 2015, vás tam dovede! Trasa je dlouhá 410 kilometrů a spojuje Mozartovo město Salzburg s italským přímořským letoviskem Grado. 

Cyklostezka Alpe Adria promění přejezd Alp v dobrodružnou cestu na dvou kolech. Na italském území najíždí Alpe Adria na starou zrušenou železniční trať, které se zde říká Pontebbana. Cyklostezka získá na výjimečnosti i díky četným tunelům a viaduktům.

K nezapomenutelným okamžikům připočítejte také nádherné okolní scenérie, kulturní a sportovní zajímavosti, na které narazíte cestou, jako například hrad Werfen a skokanské můstky v Bischofshofenu při průjezdu pohořím Tennengebirge. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na kulinářské zážitky spojené se skvělou korutanskou kuchyní.

Získejte více informací

9. Velký korutanský jezerní okruh

c Velontour_MTG
Genuss Radfahren E Bike am Millstaetter See

c Uwe Geissler_Kaernten Werbung
Radfahren am Drau Stausee

Kaernten Werbung
Radfahren in Kärnten

Archiv MTG_Gert Perauer
Tennis und Radfahren am Millstaetter See

Zavítejte na slunečný jih Rakouska vyzkoušejte jednu z nejlepších cyklostezek v Rakousku. Velký korutanský jezerní okruh v délce 340 km vede kolem deseti jezer a dvou řek a je zapotřebí vyhradit si pro něj celý týden. Trasa má podobu ležaté osmičky, start i cíl je ve městě Villachu, které nese přezdívku „cyklistické hlavní město Korutan“.

Trasa po skvěle značených cyklostezkách je většinou rovinatá a povede vás na kole okolo deseti nejkrásnějších jezer: Ossiacher See, Afritzer See, Feldsee, Millstätter See, Seeboden, Weissensee, Pressegger See, Faaker See, Wörthersee, a nakonec Klopeiner See. Kromě jmenovaných jezer vede cyklostezka také po břehu řek Gail či Dráva.

Čas vašeho výletu nemusíte strávit jen v sedle kola, jezera i řeky nabízejí také mnoho příležitostí ke koupání. Třpytivá vodní hladina a průzračně čistá voda vás přímo vybízí k tomu, abyste se v ní smočili a zaplavali si.

Při cyklotrase si vychutnáte pohodovou jízdu, která vás provede nádhernou přírodou.  Jezera zasazená do překrásné hornaté krajiny, okolní skály, přehrady a celá řada pamětihodností. To vše na vás čeká na trase velkého korutanského jezerního okruhu při vaší dovolené na kole v Rakousku.

Získejte více informací 

 

<p>2014</p>
Steinthaler; Kärnten Werbung

Hledat & rezervovat ubytování

Hledat & rezervovat ubytování