Dovolená s dětmi

1. Drávská vodácká stezka:

Deutsche Bahn
Deutsche Bahn Familie Kaernten Drauradweg

GertSTEINTHALER_KaerntenWerbung
Drauradweg

Pokud jste zkušení vodáci, nebo naopak jste vodáctvím „nepolíbení“, ale toužíte po dobrodružství, milujete vodu a chcete s dětmi vyzkoušet něco nového, vydejte se po vodácké stezce na řece Drávě!

Nejdelší a největší řeka v Korutanech láká milovníky vodních sportů, příznivce paddleboardingu i vodáky na kajacích nebo kánoích. Na trase dlouhé 210 km mezi Lienzem a Lavamündem poplujete překrásnou přírodou a zažijete na vodě výjimečné chvíle.

2. Affenberg:

Jasmin Kreulitsch_Kaernten_Werbung
Jasmin Kreulitsch_Affenberg_Landskron

Social Affenberg Region Villach Tourismus GmbH
Social Affenberg Region Villach Tourismus GmbH

Rodinný opičí park Affenberg je top výletním cílem pro malé i velké, 45minutová komentovaná prohlídka ve výběhu pod širým nebem přímo mezi makaky je nezapomenutelným zážitkem!

Při prohlídce opičího království se dozvíte informace o japonských makacích a zajímavosti ze života 170 makaků, kteří v parku žijí.

Vstup zdarma budete mít s kartou Kärnten Card, turistickou kartou plnou výhod – přes 100 zdarma vstupů -  a dalších slev od více než 60 bonusových partner.

3. Pyramidenkogel:

KaerntenWerbung TineSteinthaler
Pyramidenkogel

Kärnten Werbung, LIU
Pyramidenkogel Innenansicht

Milují vaše děti adrenalin? Pak nezapomeňte navštívit nejvyšší dřevěnou rozhlednu na světě - 100 metrů vysokou věž Pyramidenkogel, která leží na vrcholu stejnojmenné hory Pyramidenkogel nad jezerem Wörthersee. 

Na vrchol vás doveze prosklený výtah, dolů můžete sjet zavěšeni na laně, nebo se sklouznout po 120 metrů dlouhé vnitřní skluzavce.

Využijte vstupu zdarma s turistickou kartou Kärnten Card!

4. Minimundus:

Minimundus GmbH
Minimundus Indoor-Erlebniswelt

© Kärnten Werbung

Kam ještě zavítat s dětmi? Park Minimundus leží v těsné blízkosti jezera Wörthersee u okouzlujícího města

Klagenfurt a na jednom místě zde objevíte světoznámé stavby v měřítku 1:25. Celý svět tak procestujete jen za pár hodin!

Uvidíte zde 160 známých staveb a modelů z více než 50 zemí, věrně reprodukovaných původními stavebními materiály – jako např. Velkou čínskou zeď, katedrálu svatého Petra ve Vatikánu, moskevskou baziliku, Eiffelovu věž.

5. Walderlebniswelt Klopeiner See:

Walderlebniswelt
Walderlebniswelt Indoor Spielehaus

Region Klopeiner See Südkärnten
Klopeiner See Familienglück

Osm desítek atrakcí, úžas, nadšení a zážitky, to čeká celou vaši rodinu v lesním dobrodružné světě u jezera Klopeiner See.

Poznejte svět vysoko nad korunami stromů, vlezte do nory nebo se ztraťte v obřím bludišti – to vše a mnohem více je zde možné!

6. Adlerarena Burg Landskron – Greifvogelpark & Flugschau:

Skvělým výletním cílem je zřícenina hradu Landskron, kam máte vstup zdarma s kartou Kärnten Card.

Během 40minutové show cvičených dravých ptáků, jako jsou například orli a sokoli, budete obdivovat jejich let a zároveň se o nich dozvíte spoustu nových informací.

Burg Landskron im Herbst

7. Nocky Flitzer:

Region Nockberge
Nocky Flitzer

Turracher Höhe_Daniela Ebner
Turracher Höhe NockyFlitzer

Po 1,6 km dlouhé alpské horské dráze Nocky Flitzer můžete bezpečně svištět dolů do údolí v létě i v zimě, je totiž celoročně v provozu.

Dráha vás povede borovým lesem z horní stanice Panoramabahn (2 000 m) do Turracher Höhe (1 763 m). Po cestě se kochejte panoramatickými dechberoucími výhledy na jih až k pohoří Karavanky a na jezero Turracher See.

8. Zlatokopecká vesnice – Goldgräberdorf Heiligenblut:

Nationalpark-Region Hohe Tauern
Goldwaschen in den Hohen Tauern

Franz Gerdl
Goldgräberdorf im Nationalpark Hohe Tauern

Chcete zažít pravou honbu za pokladem? Ocitnout se alespoň na malou chvíli na Klondiku při zlaté horečce? Pak spolu s vašimi dětmi navštivte zlatokopeckou vesnici v Heiligenblutu, kde si můžete sami vyzkoušet, jak rýžování zlata vypadalo.

Toto místo se nachází ve Vysokých Taurách u proslulé vysokohorské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse a horského hostince “Alten Pocher”.

Po staletí bylo rýžování zlata v Heiligenblutu vedlejším rolnickým řemeslem, od roku 1974 se pak stalo prázdninovým koníčkem mnoha amatérských „zlatokopů“.

9. Hrad Hochosterwitz:

Johannes Puch; Kärnten Werbung
Hochosterwitz

Franz Gerdl; Kärnten Werbung
Burg Hochosterwitz

Čtete s dětmi rádi pohádky a příběhy o princeznách a rytířích? Pak rozhodně nesmíte zapomenout navštívit historický hrad Hochosterwitz, jeden z nejkrásnějších a nejimpozantnějších hradů v Rakousku.

Hrad se tyčí nad okolní krajinou na 170 m vysokém útesu a je chráněn 14 opevněnými branami, které z hradu učinily nedobytnou pevnost.  Každá z bran nese své vlastní jméno a je něčím zvláštní.

Děti si zde prohlédnou muzeum a na chvíli se přenesou i do světa středověkých řemesel. Vstup zdarma budete mít s turistickou kartou Kärnten Card.

10. Zvířecí park v Roseggu:

Zvířecí park Rosegg je dalším místem, kam budete mít vstup zdarma s kartou Kärnten Card.

ZOO leží kousek od městečka Velden am Wörthersee a na historickém území s původní zříceninou hradu Rosegg zde žije přes 400 druhů zvířat.

Steinboecke am Picknicktisch Tierpark Rosegg

Tipy na ubytování pro rodinnou dovolenou

Heidi Hotel Falkert se specializuje na rodinné dovolené s dětmi. Uprostřed korutanského pohoří Nockberge objevíte místo, kde si ve výšce téměř 2000 metrů nad mořem můžete vy, rodiče, užít čistou přírodu, turistiku, lyžování nebo relax ve wellness centru, zatímco se o vaše ratolesti stará tým skvěle vyškolených profesionálních animátorů.

Hotel dostal svůj název podle hlavní postavy knihy „Heidi, děvčátko z hor”, která prožívá své dětství v horách společně s kamarádem Petrem. A právě Heidi se svými přáteli se stanou kamarády vašich dětí v dětském zábavním parku Heidi-Alm, který nabídne dětem spoustu zábavy.

V létě skýtá okolí hotelu nespočet možností pěších túr v krásné přírodě kopcovitého pohoří Nockberge. V zimě se nemusíte bát oblevy, záruku sněhu zde máte od prosince do dubna! Na zdejší vlastní hotelové lyžařské louce se mohou naučit lyžovat hravou formou i ti nejmladší lyžaři.

Heidi Hotel Falkert

Mezi impozantními horami a okouzlující jezerní krajinou nejteplejšího jezera ke koupání v Rakousku – jezera Klopeiner See v jižních Korutanech, si užijete se svými dětmi báječnou bezstarostnou rodinnou dovolenou!

Skvělá atmosféra, nádherná příroda, dostatek prostoru, dobrá infrastruktura, možnosti sportovního i kulturního vyžití, útulné pokoje, kulinářský požitek a k tomu vlastní hotelová pláž, prostorné terasy, pečlivě udržované zatravněné plochy na opalování a u jezera romantické dřevěné chodníčky…, to vše na vás čeká v hotelu Sonnelino!

A to stále ještě není vše! Sonnelino Hotel myslí na velké, ale i na ty nejmenší! Veselý program se spoustou dobrého humoru, Sonnelino Miniclub a dětské animační programy – vše pro šťastný smích vašich dětí!

Hledáte-li v Rakousku kemp u jezera, pak navštivte Camping Anderwald, který leží přímo u tyrkysového jezera Faaker See v Korutanech. Jezero Faaker See patří k nejkrásnějším a nejteplejším jezerům Korutan a křišťálově čistá voda v jezeře má absolutní kvalitu pitné vody. Faaker See je obklopeno pohořím Karavanky a je skvělou destinací pro turistiku, výlety na kole i toulky do hor. Rodinná atmosféra celého kempu je už jen třešničkou na dortu. Pokud si potřebujete skutečně odpočinout a zrelaxovat, je pro Vaše stanování v Rakousku u jezer toto místo tou správnou volbou!

Sonnelino Hotel Klopeiner See

Kam v Rakousku s dětmi? V Smiley Kinderhotelu najdou rodiče i jejich děti vše, co potřebují pro klidný, relaxační pobyt. Malý útulný hotel v Trebesingu v údolí Liesertal má již více než stoletou tradici a je součástí první dětské vesničky v Evropě.

Po celý rok, 7 dní v týdnu, se o vaše ratolesti s láskou postará zdejší profi tým vyškolený na hlídání dětí, který se dokáže postarat i o děti předškolního věku, kojence a batolata.

Děti zažijí spoustu dobrodružství na obrovské venkovní ploše s rytířským hradem a hrami, ve vodním světě, Fredově plavecké akademii anebo pláži na nejkrásnějším místě u jezera Millstätter See, kterou mohou využívat zcela zdarma. Smiley Kinderhotel je také ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí.

Pochutnat si v hotelu můžete na mnoha místních a regionálních produktech, nechybí ani speciální menu pro děti.

Smileys Kinderhotel

Rodinná dovolená v Rakousku v hotelu Nawu Kinderhotel v prázdninovém regionu Nassfeld-Hermagor-Presseggersee pro vás bude nezapomenutelným zážitkem! Hotel obklopuje krásná korutanská příroda a díky poloze na jižní straně Alp zde panují příznivé povětrnostní podmínky, region je vyhlášený velkým počtem hodin slunečního svitu v roce.

V létě si užijete spoustu zábavy při koupání v jezeře Pressegger See, jehož teplota dosahuje až 28 stupňů, v zimě vyzkoušíte nádherný lyžařský areál Nassfeld, který nabízí pro děti na sjezdovkách různá překvapení, jako např. trať Ski Movie, rychlostní trať Speedstrecke, či snowpark. Využít lze i balíček Nassfeld „Ski Surprise“, který je určen dětem do 10 let a zahrnuje spoustu zvýhodněných služeb.

Hory a jezera, lesy a louky, řeky a vodopády, to vše se stane přírodním hřištěm pro vaše děti, prostorem pro hraní a zábavu. Ať již budou stavět domy na stromech, sjíždět řeku na raftu, vyrábět rukodělné výrobky nebo sbírat dřevo na táborák a opékat buřty, vždy při tom budou mít úsměv na tváři.

Nawu Kinderhotel

V korutanském údolí Gailtal na vás čekají jedinečné zážitky v dětském hotelu Kinderhotel Ramsi, který leží uprostřed nádherné přírody. Přes louky a lesy dohlédnete až ke Karnským Alpám a středisku Nassfeld, obě sousední země Itálie a Slovinsko jsou coby kamenem dohodil.

Po pár minutách jízdy dojedete k jezeru Pressegger See, ledovcovému jezeru s teplou průzračně čistou vodou, které je rájem milovníků koupání, plavání a všech vodních sportů. Pokud dáváte přednost krytému bazénu, ten je vám k dispozici přímo v hotelu, stejně jako wellness pro děti i dospělé.

Jestliže stále váháte, kam do Rakouska s dětmi, Kinderhotel Ramsi bude skvělou volbou. Na vaše nejmilejší zde totiž čeká špičková péče o děti 6 dní v týdnu, romantická idyla na zvířecí farmě, výborná korutanská kuchyně a spousta zábavy.

Kinderhotel Ramsi

Rodinný 4hvězdičkový hotel Kinder- & Sporthotel Brennseehof nabízí jedinečnou kombinaci rodinných, sportovních a kulinářských zážitků.

Leží v idylické krajině přímo u korutanského jezera Brennsee, kde si můžete vychutnat plachtění, surfování, kanoistiku anebo SUP. Hostům hotelu je k dispozici rozsáhlá pláž s přímým přístupem k jezeru, spousta prostoru na opalování, vodní trampolína, fontány a bezplatná půjčovna lodiček. Vodní zábavu si můžete užít také v šesti vnitřních a venkovních bazénech.

Kromě vodních aktivit budete mít k dispozici také mnoho dalších sportovních příležitostí, ať se již jedná například o plážový volejbal, basketbal, fotbal, badminton, tenis, stolní tenis, cyklistiku, nebo v zimě lyžování, běh na lyžích, bruslení či výlety na sněžnicích.

Pokud toužíte naopak po odpočinku, navštivte jezerní wellness oázu, která vám po celý rok poskytne dokonalou relaxaci.

Sportovní zázemí počítá také s vašimi dětmi! Celoroční kurz plavání pro nejmenší, zdarma dětská kola s tréninkovými kolečky, hřiště a dvoupatrová dětská herna, skutečně se nemusíte bát, že by se na ně zapomnělo. Připravena je pro děti také profesionální péče s vlastním programem aktivit a možnost hlídání.

Kinder- & Sporthotel Brennseehof

Rodinný hotel Familien- & Kinderhotel Hinteregger vám nabídne nezapomenutelnou dovolenou s dětmi! Čtyřhvězdičkový hotel, který najdete uprostřed nádherného alpského světa v prázdninovém regionu Katschberg, je ideálním místem pro zimní i letní dovolenou.

Zima se spoustou sněhu a slunce a perfektní poloha hotelu ležícího přímo u vleku vám umožní oddávat se zimním radovánkám od samého rána až do večera. Lyžařská oblast Aineck / Katschberg má více než 70 km skvěle upravených sjezdovek pro každou úroveň.

V létě na vás naopak čekají letní aktivity, turistika, jízda na kole, golf, letní sáňkařská dráha, projížďky na ponících, nebo třeba dobrodružný park. O zábavu bude vždy postaráno!

Děti všech věkových kategorií zabaví dětský program, nebo si mohou hrát v dětské hotelové herně. O vaše nejmilejší se zde postarají s péčí, láskou a profesionalitou.

Pokud by vám to bylo stále málo, můžete navštívit Wellness & Mountain Spa s fitness částí pro rodiče a děti.

Na své si přijdou i gurmáni, v rámci plné penze ochutnají kulinářské speciality a delikatesy od regionálních farmářů.

Familien- & Kinderhotel Hinteregger

Atmosféra plná pohostinnosti a upřímný vřelý úsměv, to je první, s čím se setkáte v rodinném prázdninovém hotelu Familienhotel Post-Kinder&Sport v Rakousku u jezera Millstätter See. Daleko od domova, a přesto se cítíte jako doma.

Apartmány a rodinné pokoje jsou útulně zařízeny a disponují dostatkem prostoru. Hotel poskytuje také doplňkové služby zaměřené na ubytování rodin s dětmi, jako jsou dětské postýlky, domácí dětské telefony, ohřívače lahví a mnoho dalšího.

Rodinný hotel leží v historickém městě Millstatt u stejnojmenného jezera. Jezero Millstätter See je obklopeno vrcholky pohoří Nockberge a pokud jste milovníky turistiky či cyklistiky, jste na správném místě. Okolí je doslova protkáno několika sty kilometrů značených cyklostezek a pěších okruhů.

Familienhotel Post-Kinder&Sport am Millstätter See

Region Klopeiner See Südkärnten
Familienspass in der Region Suedkaernten

TINEFOTO Photography by Martin Steinthaler
Heidi Hotel am Falkert Familienspass

TineSTEINTHALER_KaerntenWerbung
Pyramidenkogel

Hotel Hochschober
Hotel Hochschober Babyschwimmen

<p>2014</p>
Steinthaler; Kärnten Werbung

Hledat & rezervovat ubytování

Hledat & rezervovat ubytování