Golf v Rakousku

Golf je dokonalou kombinací sportu, zábavy, přírody a relaxace.

V Korutanech, na slunném jihu Rakouska, najdete 12 velice atraktivních golfových hřišť. Co je dělá tak výjimečnými? Nezaměnitelný charakter hřišť, z nichž každé má své jedinečné rysy a specifické jamky, a také hostitelé – partnerské hotely perfektně nastavené na golfisty.

Golfová hřiště leží v překrásné přírodě, v blízkosti korutanských jezer a v alpských oblastech. A co je další příjemnou zprávou? Golfová dovolená v Korutanech začíná už za 227 euro za dvě noci a green fee!

Golfové hřiště Golf Velden najdete v obci Köstenberg u města Velden am Wörthersee. Hřiště, ležící ve výšce 790 m nad mořem, bylo vystavěno v roce 1989.

Vychutnejte si exkluzivní golf v přírodní krajině s náročnými, rychlými greeny a rozmanitým terénem!

Charakteristika:

Signature hole č. 1
par 72
18 jamek
Výška 790 m nad mořem

Golfová aréna v Bad Kleinkirchheimu je jedním z nejoblíbenějších golfových hřišť v Rakousku. Leží uprostřed biosférického parku Nockberge v nadmořské výšce 1000 metrů a je tak nejvýše položeným golfovým hřištěm v Korutanech.

Golfarena Bad Kleinkirchheim nabízí vše, co si jen golfista může přát: 18 ti jamkové hřiště, rozmanitost pro začátečníky i profesionály, vodní překážky, mosty a bunkry, zajímavé jamky i fairwaye v lese.

To vše dělá golf v Bad Kleinkirchheimu tak jedinečným.

Charakteristika:

Signature hole č. 1- par 5
18 jamek
Výška 1000 m nad mořem

Golfové hřiště Golfanlage Millstätter See leží uprostřed pohoří Nockberge – na náhorní plošině nad nádherným jezerem Millstätter See.

Díky své poloze má odpaliště výhled na jezero a při hře se můžete kochat pohledem na panorama Vysokých Taur a horské štíty pohoří Nockberge.

Vzhledem ke kopcovité topografii, vyžaduje hřiště přesnost a dobrou taktiku.

Charakteristika:

Signature hole č. 14
par 72
18 jamek
Výška 769 m nad mořem

Pouhých 10 minut od centra města Klagenfurt si můžete vybalit své hole na golfovém hřišti Klagenfurt-Seltenheim.

Golfové hřiště Seltenheim má spoustu vodních ploch, fantastický výhled na pohoří Karavanky, široké fairwaye a sportovními greeny.

Menší devítijamkové hřiště Romantic Course uprostřed kopcovité lesní krajiny si žádá precizní hru.

Charakteristika:

Signature hole č. 8 - par 3 s ostrovním greenem
27 jamek hřiště
18 jamek hřiště „Championship-Course“ 
9 jamek hřiště „Romantic Course“
7 jamek Pitch- & Putt-Course Driving Range

Par 72

Golfové hřiště Moosburg-Pörtschach je jen co by kamenem dohodil od jezera Wörthersee. Toto náročné golfové hřiště leží uprostřed parkové krajiny, na malebné náhorní plošině v přírodní rezervaci „Schwarzes Moos“.

Hřiště Moosburg-Pörtschach je zážitkem pro každého správného golfistu.

Charakteristika:

18 jamek
9 jamek
Signature hole č. 15 par 3 s vyvýšeným odpalištěm a jezírkem

Historie golfového klubu Kärntner Golfclub Dellach sahá až do roku 1927, jedná se o nejstarší golfový klub v Korutanech a klub je také jedním z nejtradičnějších golfových klubů v Evropě.

Hřiště bylo původně ve 20. letech 20. století navrženo jako devíti jamkové hřiště, v roce 1954 bylo hřiště rozšířeno na hřiště osmnácti jamkové.

Topografie hřiště se vyznačuje mírně zvlněnou strukturou s pozvolným sklonem. Je to jedno z nejnáročnějších golfových hřišť v Rakousku a je častým místem konání mezinárodních a rakouských mistrovství v golfu.

Hřiště je zasazeno do impozantní krajiny a nabídne vám nádherné výhledy na tyrkysově modré jezero Wörthersee. Prostorné zalesněné okolí nabízí svým hostům neobyčejné kouzlo.

Charakteristika:
Signature hole č. 13
18 jamek

Golfový klub Jacques Lemans St.Veit-Längsee se nachází na idylickém místě v zeleni u jezera, uprostřed lesa a krásné přírody. Místo je zasazeno do mírně kopcovité krajiny.

Široké fairwaye jej dělají vhodným jak pro začínajícího golfistu, tak pro profesionála.

Charakteristika:

Signature hole č. 8–s ostrovním greenem
18 jamek
Výška 630 m nad mořem

Golf u jezera Klopeiner See, to je sport na nejvyšší úrovni uprostřed fascinující krajiny se zvlněnými kopci, loukami, lesy a korutanskými jezery.  Ze všech tratí máte nádherný výhled na okolní hory – Karavanky s vrcholem Hochobir a na Alpy.

Vzhledem k poloze a mírnému klimatu v regionu Klopeiner See / Jižní Korutany, lze na golfovém hřišti hrát po celý rok, dokud nenapadne sníh.

Hřiště má parkový charakter. Pestrou hru si zde užijí začátečníci i pokročilí hráči.

Charakteristika:
Signature hole č. 11 s jezírkem s kašnou
18 jamek

Sportovně laděný Golfclub Schloss Finkenstein je zasazen do nádherné horské a jezerní krajiny s výhledem na pohoří Karavanky, Alpy a Dobratsch.

Nabízí široké, dlouhé fairwaye bez větších výškových rozdílů a dlouhé greeny, vhodné pro golfisty všech kategorií, ať již špičkové hráče nebo začátečníky.

Charakteristika:
Signature hole č. 17 - par 4
par 72
18 jamek

Bavte se při hře golfu na dvacetičtyř-jamkovém golfovém hřišti zasazeném do fascinujících hor Karnských Alp.

Dlouhé, svěží fairwaye, rozmanitá architektura hřiště a vzrušující překážky činí hřiště zajímavým pro všechny golfisty.

Charakteristika:

Signature hole č. 7–s ostrovním greenem
24 jamek hřiště
18 jamek hřiště "Nassfeld Golf" - Championship Course
6 jamek Practice Course (Par 3) / cvičné hřiště pro veřejnost
Driving Range & prostor pro tréning

Dobře udržované devítijamkové hřiště je jedním z nejkrásnějších devítijamkových hřišť v Rakousku. Do hry byla zakomponována také řeka Dráva, která teče hned vedle hřiště.

Pestré fairwaye jsou výzvou i pro špičkové golfisty.

Charakteristika:

9 jamek
par 62

Kompaktní devítijamkové hřiště leží nedaleko města Wolfsberg.

V rámci Vaší dovolení můžete využít bonusovou golfovou kartu Alpe Adria Golf Card, která platí pro vybraná golfová hřiště v Korutanech, Friulánsku a Slovinsku.

Alpe Adria Golfcard vám poskytne mnoho bezstarostných slunečných hodin na fervejích a greenech nejkrásnějších golfových hřišť v Korutanech, ve Slovinsku a v Itálii. Na hřištích nabízejících různé úrovně obtížnosti, lze flexibilně použít tři až pět green fee.

Mimo sezónu (do 30.4. a od 3.10.) má Alpe Adria Golf Card dvojnásobnou hodnotu, to znamená, že váš partner může hrát zdarma.

Ceny za Alpe Adria Golf Card:

3 green fee: 195 EUR
4 green fee: 260 EUR
5 green fee: 310 EUR

Hotely přímo u golfového hřiště v Korutanech / Rakousku

1.) Mörisch **** s

Hotel Moerisch
Hotel Moerisch

FRANZGERDL_Das_Moerisch
Das MOERISCH Terrasse

Užijte si prvotřídní pobyt v hotelu Mörisch v Seebodenu, který je tím pravým místem pro vaši dovolenou. A nemusíte být jen fanouškem golfu! Na své si tu přijdou i romantické páry či rodiny s dětmi. Vychutnejte si dovolenou u krásného jezera Millstätter See se vším, co nabízí!

Požitek z hraní golfu na osmnácti jamkovém golfovém hřišti se snoubí s atmosférou jednoho z nejkrásnějších míst na Zemi – národního parku Vysoké Taury, korutanskou pohostinností, komfortním bydlením a kulinářskými specialitami zdejší vynikající gurmánské restaurace.

Zarezervujte si svůj pobyt ještě dnes!

2.) Suiten Schloss Finkenstein

GC Finkenstein
Fruehstueck GC Finkenstein

GC Finkenstein GEPA Pictures
GC Finkenstein

V horním patře zámku Finkenstein vás čeká osm nově vybudovaných apartmánů, z nichž budete mít působivý výhled na golfové hřiště Schloss Finkenstein.

Milovníky dobrého jídla a pití potěší restaurace v přízemí, která vás bude rozmazlovat těmi nejvybranějšími kulinářskými lahůdkami.

Už se nemůžete dočkat, až si zahrajete na golfovém hřišti? Máme pro vás dobrou zprávu! Máte dokonce na výběr! Kromě golfového hřiště Schloss Finkenstein máte v dosahu také mnoho dalších golfových hřišť v okolí.

A pokud nejste zrovna golfovými nadšenci, nemusíte se obávat. Na své si zde přijdou i milovníci hor, přírody, kultury nebo koupání. Výhodná poloha u hranic s Itálií a Slovinskem vám nabídne spoustu rozmanitých volnočasových aktivit.

Nezapomeňte na včasnou rezervaci pobytu!

3.) Hermitage Vital Resort

Hermitage Maria Woerth
Hermitage Maria Woerth

Hermitage Vital Resort Maria Woerth
Hermitage Vital Resort Maria Woerth

Hermitage Vital Resort se nachází na klidném místě mezi letovisky Velden a Reifnitz a najdete zde vše, co potřebujete pro skvělou dovolenou u jezera Wörthersee.

Vybrat si můžete mezi ubytováním v minimalistických s láskou zařízených pokojích v hotelu Vital a luxusními apartmány s výhledem na jezero.

Samozřejmostí je vstup na přilehlé osmnácti jamkové golfové hřiště, wellness a možnost užívat soukromou pláž u jezera Wörthersee.

Mlsné jazýčky potěší vybraná kuchyně špičkového šéfkuchaře Huberta Wallnera.

Zde najdete možnost online rezervace vaší dovolené.

4.) Mentehof in St. Georgen

Menthof
Mentehof

© Kärnten Werbung
Csm Apos Golf 051ddef8c5

Rodinná usedlost Mentehof, kterou najdete v obci St. Georgen am Längsee, nabízí několik velice odlišných typů ubytování v prázdninových domech a apartmánech u jezera.

Jak již název vypovídá, obec leží u jezera Längsee, které patří mezi nejoblíbenější korutanské vodní plochy a přímo u jezera je pro hosty usedlosti vyhrazena soukromá pláž.

Farma má také vlastní jízdárnu a společný čas si zde kromě koní můžete užít i s dalšími zvířaty, kočkami a psy.

Golfové hřiště je coby kamenem dohodil.

Venkovský život se čtyřhvězdičkovou kvalitou vám vnese do života v dnešní uspěchané době tak potřebné zpomalení a přirozený požitek.

Online rezervaci provedete na stránkách

5.) Waidegger Wirt – Nassfeld Golf

Nassfeld_Golf_Waidegger Wirt
Golfen im Gailtal beim Waidegger Wirt

© Kärnten Werbung
Waidegger Wirt

Venkovský hotel Waidegger Wirt v údolí Gailtal se vyznačuje dlouholetou tradicí a znalostí potřeb svých hostů. Z hotelu si můžete kdykoliv „odskočit“ zahrát golf, jedno z nejkrásnějších golfových hřišť v Korutanech "Nassfeld Golf" leží totiž ve vzdálenosti pouhých 250 m od hotelu!

Kromě golfu můžete při vaší dovolené očekávat také širokou škálu dalších aktivit a možností, jakými je například turistika, rybaření, nebo lyžování v nedalekém lyžařském středisku Nassfeld, vyhlášeném svými sjezdovkami.

Obzvláště oblíbený je hotel Waidegger Wirt i díky své kuchyni, která vám umožní objevovat rozmanitost gailtalských specialit a vychutnat si tak tento jedinečný region Korutan skutečně všemi smysly. 

Zde můžete provést online rezervaci.

 

<p>2014</p>
Steinthaler; Kärnten Werbung

Hledat & rezervovat ubytování

Hledat & rezervovat ubytování