Dovolená v Rakousku se psem

1.) Ubytování přívětivé pro psy

Franz Gerdl
Wandern im Nationalpark Hohe Tauern mit Hund_Eggerhof

gert perauer_Ortners Eschenhof
Ortners Eschenhof Urlaub mit Hund

Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepším přítelem člověka. Mnozí z nás to tak skutečně cítí a nedokážou si představit dovolenou bez svého čtyřnohého společníka. Pokud to vnímáte stejně, vězte, že v rakouských Korutanech najdete spoustu možností, jak zde prožít dovolenou i se svým psem.

Stejně jako vy, i vaši domácí mazlíčci jsou v mnoha ubytovacích zařízeních vítáni a jsou pro ně nabízeny rozličné služby, jako třeba hlídání, venčení, psí wellness, psí pokojová služba, veterinární lékař nebo zvířecí fyzioterapeut.

2.) Krásná jezera, v nichž je povoleno koupání se psem

Křišťálově čistá voda korutanských jezer svádí ke koupání. Pokud chcete tuto zábavu sdílet se svým čtyřnohým přítelem, máte možnost! V okolí jezer je celá řada míst, které koupání psů umožňují. Jen namátkou jmenovitě některé z nich:

Jezero Wörthersee moc možností koupání se psem nenabízí, využít však můžete určitých oblastí jezer Forstsee, Kleiner See, Trattnigteich a Hafnersee.  

U jezera Keutschachersee naleznete několik míst, které jsou doslova „dog friendly“, Strandcamping Süd nabízí psí zónu a v nedaleké zátoce je veřejné psí koupaliště. Kemp Brückler Nord vám umožní pobyt pro psy zdarma, k dispozici je zde veterinární poradenství, psí koupaliště a spousta akcí zaměřených na psy.

Koupací oblasti, do nichž můžete se psem, objevíte také v okolí jezer Ossiacher See, Millstätter See a Weissensee.

V jezerech regionu Klopeiner See není koupání se psem dovoleno, na mnoha veřejných plážích je však povolen vstup psů na vodítku a vaši čtyřnozí mazlíčci si mohou zaplavat v řece Drávě.

Příležitosti ke koupání psů nabízí také řeky Gail a Dráva, odtok z Wörthersee s názvem Sattnitz, nebo male malebné jezírko Reßnig. 

Social Hund Spiel Spass.pixelpoint at

3.) Skvělé výletní cíle

Kromě koupání, přináší dovolená v Rakousku se psem i spoustu dalších možností vyžití a aktivit. Rakousko má mnohé co nabídnout a přímo v Korutanech je spousta skvělých míst, která byste měli navštívit!

Franz Gerdl
Wandern mit Hund im Nationalpark Hohe Tauern

bookyourtrail.com
Alpe Adria Trail

Objevte jedinečnou krásu takřka nedotčené panenské přírody jižní strany rakouských Alp! Nejvyšší hora Rakouska – Großglockner a národní park Hohe Tauern (Vysoké Taury) vám zprostředkují jedinečný zážitek! Dechberoucí vyhlídky, hluboké rokle, bublající horské bystřiny a vodopády, to vše zde máte před sebou jako na dlani.

Přírodní krásy vám nabídnou také např. pěší trasy v pohoří Karavanky, vodní turistická stezka po starých mlynářských cestách vedoucí v těsné blízkosti vody podél potoka Harterbach z Glantschachu do Hartu, ráj pěší turistiky Dobratsch.

Uprostřed pohoří Nockberge severně od Radentheinu leží místo s názvem Kaning. Kdysi zde bylo v provozu více než dvacet mlýnů, dnes je v provozu šest plně funkčních mlýnů a muzeum regionální historie. Sem vás přivede mlynářská pěší stezka.

S vaším psím společníkem můžete navštívit také ledovcové jezero na ledovci Molltaler Gletscher.

Možností je však mnohem více – zoologické zahrady, hrady, rozhledny, horské železnice, plavby lodí … Vaše dovolená v Rakousku se psem může začít!

Ubytování pro psy v Korutanech – speciální nabídky pro vás a vašeho čtyřnohého přítele

Chcete prožít dovolenou se svým věrným čtyřnohým přítelem? Pak navštivte Ferienhaus Saak, tři moderně vybavené prázdninové domy v korutanském údolí Gailtal.

Majitelé prázdninových domů jsou také pejskaři, a tak vědí přesně, co váš psí mazlíček potřebuje a myslí skutečně na všechno! Každý dům má svou vlastní zahradu s oplocením až do výše 1,75 m! Pejsky zde čeká psí wellness a masáže, využít můžete služby hlídání psů a venčení psů Dog-Walkservic.

Dovolená s vlastním psem může být pestrá, akční i pohodová zároveň!

Ferienhaus Saak

Čtyřhvězdičkový rodinný hotel Landidyll-Hotel Nudelbacher se nachází v samém srdci Korutan, ve vzdálenosti tří kilometrů od města Feldkirchen.

Přivítá vás zde romantika venkova, nádherná okolní příroda, lesy plné zvěře a hub, ticho a klid.  Relaxovat můžete i v nádherné zahradě, anebo prostorném, novém a vyhřívaném venkovním bazénu.

Váš psí kamarád se může osvěžit v blahodárném vřesovištním potoce, který teče přímo na pozemku hotelu. Hýčkat ho bude psí salon Sammy´s Dogstyle.

V hotelu Landidyll-Hotel Nudelbacher se budou s typickou korutanskou pohostinností s láskou starat o blaho vaše i vašeho čtyřnohého společníka.

Nudelbacher-Das Landhotel

Užijte si svobodu a čistou přírodu na slunném jihu Rakouska! Velmi útulný a rustikálně moderně navržený chatový komplex Landgut Moserhof leží v národním parku Vysoké Taury cca 25 km od Mölltalského ledovce a Ankogelu.

Psi jsou zde vítáni! Chaty jsou vybaveny miskami na vodu a na krmení, útulnými psími košíky a dekami a v neposlední řadě uzamykatelnou terasou s psí boudou.

Okolí je obklopeno zelení, prostor okolo chat přirozeně přechází v louky a vlastní lesy, a to vše nabízí dostatek prostoru pro pohodovou pospolitost a svobodu.

Patří váš psí miláček k milovníkům vody? Pak jistě uvítá koupací zátoku s mělkou vodou a jen slabým proudem na břehu divoké řeky Möll. Koupací koutek je ohrazen velkými balvany, psi jsou tak v zátoce chráněni, v bezpečí. Váš pes si může zaplavat i ve skrytém rybníku v přilehlém lese, kam se dostanete po mostě.

Vaše dovolená se psem může začít!

Landgut Moserhof

Pension Eggerhof je ideálním místem pro dovolenou se psem. Nachází se v centru Mallnitzu, uprostřed Národního parku Vysoké Taury. Hosté oceňují především zdejší rodinnou atmosféru a skutečnost, že se tu cítí jako doma.

Stejně tak se zde může cítit i váš čtyřnohý parťák! V prostorných pokojích najde zcela jistě spolu s vámi klidný spánek, čekají na něj pamlsky na uvítanou, miska na jídlo a vodu, a také mapa s informacemi o službách pro psy. Pes má povolen i vstup do jídelny!

Pro případ potřeby je na místě k dispozici veterinární lékař a zvířecí fyzioterapeut.

Pokud byste si chtěli vyrazit ven sami, bez vašeho psího mazlíčka, můžete využít za poplatek službu hlídání psů.

Eggerhof

Apart Hotel Legendär **** je zasazen do idylického, klidného místa přímo u korutanského jezera Ossiacher See s vlastní hotelovou pláží.

Čekají zde na vás luxusní apartmány a skvělá atmosféra. Hned ráno začnete den absolutně bez jakéhokoliv stresu – snídaní ve vlastním apartmánu.

Váš pes zde bude mít pobyt zcela zdarma a k tomu dostane vlastní psí menu! Na pokoji jsou pro psy přichystány i misky na vodu a na potravu.

Apart Hotel Legendär **** vám nabízí zcela nový svět prázdninových zážitků, je to skvělé místo pro dovolenou se psem!

Apart Hotel Legendär ****

FranzGERDL_KaerntenWerbung
Urlaub mit Hund im NationalparkHoheTauern

bookyourtrail.com
Alpe Adria Trail

TomLamm_MarktlAlm
Hundespass auf der MarktlAlm

© Kärnten Werbung
Urlaub mit Kind und Hund © pixelpoint multimedia, Wolfgang Handler

Informace o vstupu do země se psem

Co je třeba zvážit při cestě do Rakouska? Jaké důležité dokumenty byste měli mít s sebou? 

 • Transportována smějí být pouze zdravá zvířata.
 • Štěňata a koťata musí na začátku cesty dosáhnout stáří alespoň osmi týdnů.
 • Od stáří 3 měsíců musíte mít pro psy, kočky a fretky pas pro domácí mazlíčky s platným očkováním proti vzteklině
 • Nutná identifikace (čip)
 • Některé členské státy EU vyžadují další ustanovení o léčbě parazitů.

Kontrolní seznam pro transport zvířete

 • V závislosti na destinaci dovolené s sebou mějte platný cestovní pas zvířete.
 • Máte potvrzení o očkování proti vzteklině, popř. o stanovení protilátek proti vzteklině?
 • Je pes zvyklý na jízdu autem?
 • Lze se při jízdě se psem vyhnout horku a dopravním zácpám?
 • Máte na každé 2-3 hodiny naplánovanou přestávku?
 • Mysleli jste na dostatečné množství jídla na první dny, jídla na které je vaše zvíře zvyklé?
 • Je pes v autě zajištěn přepravním boxem, bezpečnostními pásy nebo sítěmi?

Nápady a tipy na dovolenou se psem

Stometrová vyhlídková věž Pyramidenkogel leží uprostřed Korutan a hned ze tří plošin nabízí úchvatné výhledy na okolí. Rozhledna vám umožní nádherný pohled například na nedaleké jezero Wörthersee, v okolí se však nachází i mnoho dalších zajímavých míst. Vyrazit na Pyramidenkogel můžete i se psem.

Pouhých 5 km od jezera Wörthersee leží další výletní cíl, který můžete navštívit i se svým čtyřnohým přítelem. Zoologická zahrada, hrad a labyrint v Roseggu v Korutanech, nabízejí ideální zážitek a relaxační místo pro malé i velké. V největší korutanské zoologické zahradě prožijete s vaším psem mezi historickými hradbami, idylickými odpočívadly a mnoha zvířaty skvělý den plný zábavy.

Během plavby lodí po některém z úchvatných korutanských jezer si můžete i se svým chlupatým společníkem odpočinout po náročném dni.

Navštivte některý z mnoha korutanských hradů! Dvacet km severovýchodně od města Klagenfurtu leží hrad Hochosterwitz se14 opevněnými branami, který se tyčí nad okolní krajinou na vysoké dolomitové skále. Hrad Hochosterwitz patří mezi nejkrásnější a nejimpozantnější hrady Korutan. Zavítat se můžete i se psem.

Stand Up Paddeling (zkráceně také SUP) získal v posledních letech na popularitě a dnes patří mezi nejoblíbenější vodní sporty na světě. SUP se psem je mnohem intenzivnější a náročnější, mezi psem a člověkem musí panovat perfektní souhra, tak aby udrželi rovnováhu a pohybovali se s paddelboardem směrem vpřed. Tento skvělý trénink koordinace je společným dobrodružstvím a zlepšuje porozumění mezi lidmi a zvířaty.

Ano, i golfové hřiště můžete navštívit se svým psím kamarádem! Některá golfová hřiště v Korutanech totiž nabízejí možnost vzít si s sebou svého psího společníka na vodítku na hřiště.

Skvěle udržovaná síť cyklostezek nabízí mnoho tras, které můžete prozkoumat společně se svým psem. Některé úseky skýtají i možnost osvěžení a koupání, což váš čtyřnohý mazlíček zejména v letních měsících jistě ocení.

Franz Gerdl
Wandern mit Hund im Nationalpark Hohe Tauern

Carolin Thiersch_Naturelhoteldorf Schönleitn
Naturel Hoteldorf Schönleitn Wandern mit Hund

Další tipy – pro příjemný pobyt s vaším psem

- Vyberte si vhodný hotel, kde bude smět váš pes zůstat na pokoji. 
- Zabalte s sebou psí deku, aby se váš pes cítil v neznámém prostředí pohodlněji. 
- V prvních dnech se co nejvíce držte svého denního režimu, a to jak z hlediska stravy, tak i procházek a venkovních aktivit.
- Naplánujte si mezi aktivitami dostatek přestávek. 
- Ujistěte se, že váš pes má dostatek spánku!
- Nikdy nenechávejte zvíře samotné v autě!

<p>2014</p>
Steinthaler; Kärnten Werbung

Hledat & rezervovat ubytování

Hledat & rezervovat ubytování