Alpské lyžování. Na dvou prkýnkách za zimní zábavou

Téměř nikde jinde neucítíte „chuť do života“ tak silně, jako v Korutanech. Dovolená na lyžích v nejjižnější rakouské spolkové zemi je rovnítkem pro aktivní zábavu a nerušenou radost ze života, široké a zasněžené sjezdovky na jedné straně a snowparky a strhující freeride arény na straně druhé.

Franz Gerdl; © Kärnten Werbung
Sonnenskilauf Gerlitzen Alpe

Gerlitzen Alpe

Gerlitzen Alpe

DanielZupanc_Kaernten_Werbung
Moelltaler Gletscher Sonnenskilauf

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

Zupanc; NLW Tourismus Marketing GmbH
Nassfeld Skifahren genießen

Nassfeld

Nassfeld

Nemůžete si vybrat lepší kulisu pro svou dovolenou – proměnlivá horská příroda s nádhernými výhledy, mezi tím zamrzlá jezera a mírné zimní podnebí s velkým počtem slunečných dní. To vše jsou ideální podmínky i pro chvíle zimního štěstí mimo sjezdovky. Protože se Korutany nachází na trojmezí Rakouska, Itálie a Slovinska, je tu také znatelná chuť do života a kulinářský vliv alpsko-jadranského regionu.

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

Nezáleží na tom, zda jste začátečníci, věční začátečníci nebo zkušení lyžaři - pokud se rozhodnete lyžovat v Korutanech, přijdete si zde opravdu na své. 30 lyžařských středisek v Korutanech a Východním Tyrolsku s více než 800 kilometry zasněžených a dobře upravených sjezdovek vám zaručí velkou rozmanitost. O nezapomenutelné chvíle na sněhu se v závislosti na chuti, náladě a náročnosti postarají vysokohorské sjezdovky ležící uprostřed třítisícových alpských vrcholů, ale i široké a pohodlné svahy pro rodiny s dětmi nebo sjezdovky s boulemi a halfpipes.

Zapomenout nesmíte ani na netknuté svahy, které představují ideální terén pro milovníky hlubokého sněhu a freeride. Sněhu bude v Korutanech určitě dostatek, a pokud náhodou spadne málo srážek, nejmodernější zasněžovací zařízení zajistí základ pro zasněžené sjezdovky od listopadu až do jara. V celoroční lyžařské oblasti Mölltalský ledovec navíc bude vše v provozu více než 300 dní v roce.

Ski vor 9 mit Franz Klammer

Franz Klammer

Během dnu na lyžích v Korutanech na vás nečekají pouze široké a bezpečné sjezdy, ale také velké i malé doplňky pro vaše pohodlí a dobrý pocit: útulné vleky s vyhřívanými sedačkami, infračervené sauny přímo na sjezdovce, komorník na svahu nebo taxi v podobě saní s koňmi. Máme i jeden tip pro skutečné požitkáře – slunečné lyžování pod teplým jarním sluncem. Co z lyžování v Korutanech dále dělá výjimečný zážitek? Možnost, vydat se v Bad Kleinkirchheimu ve vybraných termínech na sjezdovku s olympijským vítězem Franzem Klammerem. 

Nassfeld

Topskipas Gold Korutany-Východní Tyrolsko

Za cenově velmi výhodný pro zábavu na lyžích v Korutanech je považován Topskipas Gold Korutany-Východní Tyrolsko, ale i regionální skipasy a paušální nabídky s atraktivními službami v ceně. Abyste trochu ulevili rodinnému rozpočtu, můžete v závislosti na lyžařském areálu využít programy „Nassfeld Ski surprise“, akce „Sněhová vločka“, „Děti za 1 euro/den lyžování“, týdny lyžování a termálů nebo sněhuláckou permanentku.

 

 

Tourismusregion Katschberg-Rennweg
Katschberg Familienskifahren

Katschberg

Katschberg

Franz Gerdl; Kärnten Werbung
Skikurs auf der Heidi Alm am Falkert in den Nockbergen

Heidi-Alm Falkert

Heidi-Alm Falkert

NLW Tourismus Marketing GmbH
Nassfeld Skifahren lernen

Nassfeld

Nassfeld

Helmut RIER_Kaernten Therme Warmbad Villach
Die Kärnten Therme in Villach, Österreichs modernste Erlebniswelt

Více informací

Dnešní počasí, 31. March 2020

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy