Vybrané zážitky během korutanské zimy 2020/2021

Co by člověk neudělal pro to, aby měl v Novém roce štěstí a trochu si rozproudil krev. 1. ledna. Přesně 12 hodin. Startovní výstřel novoročního plavání ve Veldenu u Wörthersee před jedinečnou kulisou hotelu Schlosshotel. Musíte překonat 50 metrů v chladné vodě.

Alternativní holandský okruh 11 měst u Weissensee

Weissensee Information
11-Städte-Tour Weissensee

Weissensee Information
11-Städte-Tour am Weissensee

Weissensee Information
11-Städte-Tour Weissensee

Weissensee Information
11-Städte-Tour am Weissensee

Když už mluvíme o mrazu... U jezera Weissensee se pořádá největší bruslařská událost na světě. Alternativní holandský okruh 11 měst, kvůli kterému na jih Rakouska dorazí dokonce 5000 Holanďanů, aby spolu změřili síly v rychlobruslení. V královské disciplíně absolvují 200 kilometrů. Původně se akce konala v holandských vodních kanálech zvaných Grachten. Protože už ale v zimě nezamrzají, bylo nutné se poohlédnout po nějaké náhradní možnosti. Tu také organizátoři objevili v největší přírodní zamrzlé ledové ploše v Evropě na jezeře Weissensee. Letos se akce koná již potřicáté. O perfektní podmínky na ledu se postará zkušený tým pod vedením Norberta Janka.
Termín: 15. Jänner 2021 bis 29. Jänner 2021.

Early Morning Skiing a Full Metal Mountain

Steinthaler; Kaernten Werbung
Turracher Hoehe Winter- und Skigenuss

Turracher Höhe

Daniel_Gollner_Bad_Kleinkirchheim
Ski vor 9 mit Franz Klammer

Franz Klammer

Korutany nejsou oblíbené jen pro svá jezera, ale hlavně díky spojení jezer a hor. To přináší nespočet možností, jak se věnovat rozmanitým sportovním aktivitám. 

Navíc se ve vybraných termínech v Bad Kleinkirchheimu koná ranní lyžování “Ski vor 9”, při kterém skupinu nedoprovází nikdo jiný než olympijský vítěz Franz Klammer. Early Morning Skiing je v nabídce také na Goldecku a Turrachu – se zaměřením na lyžování a dobré jídlo a pití.

„Magické chvíle“ v přírodě

Leppner Alm Schneeschuhwandern

Leppner Alm

Už jste slyšeli o „magických chvílích“ v korutanské přírodě? Je to 11 hodnotných zážitkových programů v přírodě po celých Korutanech v doprovodu vyškolených průvodců. Nejen, že se postarají o bezpečný terén a prozradí vám nespočet zajímavostí o místním kraji a jeho obyvatelích, ale postarají se i o vše okolo - převoz, gastronomii a dodatečné vybavení. 

Nabídka sahá od vycházek při východu slunce přes pozorování zvěře až po zimní objevování vína. Kromě skupinových programů je samozřejmě možné si rezervovat korutanské průvodce Natur Aktiv Guides také na individuální túry. 

Dnešní počasí, 18. May 2024