Více než pouhé lyžování

Co se jinak odehrává mimo sjezdovku? Zatímco se to na svazích hemží pohodovými lyžaři, prozkoumávají běžkaři nejhezčí panoramatické okruhy a bruslaři zimní krajinu pod širou oblohou na zamrzlých plochách s přírodním ledem.

Jezero Weissensee je považováno za největší zamrzlou přírodní plochu v Evropě. Jestli máte chuť si dobít energii a nechat volně plynout své myšlenky, ocitnete se při zimních procházkách zasněženou krajinou nebo jízdě kočárem taženým koňmi na pravém místě. Něco nového si můžete vyzkoušet např. na sněžnicovém soustředění v Klippitztörlu, při lezení na ledu v Heiligenblutu nebo túrách na sněžnicích se selskou alpskou gastronomií v Bad Kleinkirchheimu. Také zimní wellness s termálními lázněmi, koupelemi, vyhřívanými jezerními koupališti a hotelovými zařízeními je velkým tématem, které neodmyslitelně patří ke korutanské zimě. 

Tine Steinthaler; Kaernten_Werbung_Tine_Steinthaler
Skitour Falkert

Skialpinismus

Franz Gerdl; Kärnten Werbung_Gerdl
Schneeschuhwandern auf der Gerlitzen Alpe

Tom Kozissnik
Freeriden in Kärnten

Freeriding

PeterBURGSTALLER_OesterreichWerbung
Weissensee Eislaufen

Bruslení

MCreativ_Christian Finding
Mondlichtzauber im Naturpark Dobratsch

Když se v Korutanech setmí

Franz Gerdl; © Kärnten Werbung
Rodelspaß

Franz Gerdl; © Kärnten Werbung
Langlaufen im Bodental

Běžky

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy