Klagenfurt am Wörthersee

Hlavní město Korutan Klagenfurt am Wörthersee a okolí.

Typicky jihoevropskou atmosféru dodává městu jeho poloha přímo na břehu jezera Wörthersee a středozemní klima. Východní zátoka jezera se pyšní vodou v pitné kvalitě.

Sluníčka a tyrkysové vody si tu návštěvníci užívají na největší vnitrozemské plovárně Evropy se třemi zalitými lávkami vonícími modřínovým dřevem.

Odsud se také můžete vydat na cestu kolem světa - do malého světa Minimundus u jezera. Na 170 modelů slavných staveb vyrobených velmi zdařile z původních materiálů okouzlí každého. V Klagenfurtu se v létě konají ty nejlepší a největší akce. Patří k nim například Kärnten Ironman – největší dlouhý triatlon v Evropě, Kärnten läuft – běh pro zdraví, kterého se každoročně účastní tisíce běžců. K tomu připočítejte ještě jízdu na koni, tenis, golf pod romantickým zámečkem Seltenheim nebo běhání pro radost kolem Klagenfurtu.

Všechna ubytování v Korutanech - záruka nejlepší ceny!

Villages in the region

Wolfgang Handler; Pixelpoint Multimedia Werbe GmbH

Klagenfurt am Wörthersee

Emira Husidic; © Kärnten Werbung

Grafenstein

Emira Husidic; © Kärnten Werbung

Maria Saal

Emira Husidic; © Kärnten Werbung

Poggersdorf

Emira Husidic; © Kärnten Werbung

Ebenthal in Kärnten

Kontakt

Tourismusregion Klagenfurt am Wörthersee GmbH
Neuer Platz 5
9020 Klagenfurt am Wörthersee
Österreich/Austria
Tel.: +43 463 287 463
info@visitklagenfurt.at
www.visitklagenfurt.at

aktivieren deaktivieren
To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy