Logo

Region Wörthersee – Rosental

Dvě okouzlující místa - údolí Rosental s panenskou přírodou, které vybízí k aktivitám, a zasněné a působivé jezero Wörthersee.

Wörthersee

V zimě u jezera Wörthersee plyne čas jinak. V okolí „nejoblíbenějšího koupaliště v Rakousku“, vyhledávané letní destinace a rušného centra dění nastane příjemný poklid. Díky četným aktivitám a nabídkám ve Veldenu, Pörtschachu, Maria Wörth, Klagenfurtu a u vyhlídkové věže Pyramidenkogel se zde návštěvníci během adventu mohou krásně naladit na vánoční svátky. Jednotlivá místa jsou snadno dostupná autobusem nebo lodí. Nejbližší lyžařské středisko Gerlitzen nese přízvisko slunná terasa Korutan a radovánky na svazích si zde užije celá rodina. Díky kartě Wörthersee Plus Card Winter získáte celou řadu slev a tipů na výlety, vedené túry apod. Náš tip: návštěva lázeňského domu Kärnten Badehaus Werzer´s v Pörtschachu s nezapomenutelnou scenérií hor a jezer, která vás ohromí i v zimě.  

Rosental

Jen několik kilometrů od Wörthersee se nachází region Carnica Rosental, ze kterého se stal oblíbený výletní cíl a prázdninová destinace pro rodiny s dětmi. Pochází odtud také známá korutanská včela. Na předních místech žebříčku oblíbenosti leží Bodental. Majestátní vrcholy pohoří Karawanken tvoří strhující kulisu pro skitouring, sáňkování, běh na lyžích, pěší túry, výšlapy na sněžnicích i první krůčky na lyžích. Dalším argumentem pro trávení zimní dovolené v tomto regionu je to, že se téměř stále nacházíte nad hranicí mlhy a můžete se nechat hýčkat v tradičních hostincích s regionálními specialitami. Náš tip: procházka k jezírku Meerauge (Mořské oko).  

Všechna ubytování v Korutanech - záruka nejlepší ceny!

Region Wörthersee-Rosental Tourismus GmbH
Villacher Straße 19
9220 Velden am Wörthersee
+43 4274 38288
info@woerthersee.com
www.woerthersee.com