Každá cesta začíná jako dobrodružství ve vaší hlavě

Korutany Barvy jihu

Příroda byla ke Korutanům ležícím na prosluněném jihu Rakouska štědrá. Uprostřed Alp čeká záplava čistých, až 28°C teplých jezer ke koupání. Najdete tu i hory, které sahají od impozantních třítisícovek až po oblé kopce pohoří Nockberge. Z jejich vrcholků si prohlédnete zemi, která se vyznačuje kulturní pestrostí alpsko-jadranského prostoru, mírným a slunečným podnebím na jižní straně Alp a lidmi, kteří vyzařují radost, upřímnost a pořádnou porci chuti do života. Korutany jsou nejvodnatější spolkovou zemí Rakouska. Najdete v nich 200 jezer, 8000 kilometrů řek, 60 léčivých pramenů a 43 ledovců. >>> www.korutany.com >>>

Tine_Steinthaler_Kaernten_Werbung
Magdalensberg Region Mittelkärnten

barvy jihu

FranzGERDL
Faaker See

dechberoucí příroda

Cyklistika – Velký korutanský jezerní okruh

Deset jezer na jeden zátah? Umožní vám to cyklistická trasa „Velký korutanský jezerní okruh“. Tento okruh v podobě ležaté osmičky o celkové délce 340 km vznikl jako společný projekt pěti korutanských destinací Millstätter See, Villach - Faaker See - Ossiacher See, Wörthersee, Klopeiner See - Südkärnten a regionu Nassfeld - Pressegger See - Lesachtal - Weißensee. V každém z pěti regionů se nachází hory a jezera všech velikostí a v různé nadmořské výšce. Tvar ležaté osmičky umožňuje libovolné kombinace jednotlivých úseků trasy. Kompletní okruh můžete pojmout jako příjemnou dovolenou na kole pro požitkáře, milovníky přírody, romantiky i aktivní sportovce, kteří po námaze na kole ocení osvěžení v jezerní vodě o teplotě až 28 stupňů.

Velký korutanský jezerní okruhVideo

Slow traily v Korutanech - relaxace a inspirace

„Nechte se vést sytě modrou vodou a pozorujte jezero z různých úhlů pohledu. Jeho třpyt vás doprovází až do hloubky lesa, kde vás obklopí ticho a zeleň. Vaše myšlenky se okamžitě zklidní.“ Zní to jako lyrický příběh o cestování, ale ve skutečnosti je to popis korutanských slow trailů, což jsou nenáročné pěší stezky o délce maximálně deset kilometrů a převýšením až 300 metrů. Každý ze šesti slow trailů má svůj vlastní charakter - tajemně mystický, s architektonicky zajímavými prvky, nebo s ohromujícími výhledy do dálky. Traily najdete u jezer Millstätter See, Ossiacher See, Wörthersee, Klopeiner See a Pressegger See.

Stefan Leitner
Slow Trails Bleistätter Moor

Bleistätter Moor

Martin Assam
Slow Trail Römerschlucht mit Blick auf den Wörthersee

Römerschlucht am Wörthersee

Millstätter See Tourismus GmbH
Slow Trails in der Region Millstätter See, Zwergsee

Millstätter See

c Gert Perauer
Slow Trail Pressegger See

Pressegger See

Gert Perauer
Slow Trail Kitzelberg am Klopeiner See

Kitzelberg Klopeinersee

Korutany – Slunný jih Rakouska

Korutany – Slunný jih RakouskaVideo