Každá cesta začíná jako dobrodružství ve vaší hlavě

Korutany Barvy jihu

Příroda byla ke Korutanům ležícím na prosluněném jihu Rakouska štědrá. Uprostřed Alp čeká záplava čistých, až 28°C teplých jezer ke koupání. Najdete tu i hory, které sahají od impozantních třítisícovek až po oblé kopce pohoří Nockberge. Z jejich vrcholků si prohlédnete zemi, která se vyznačuje kulturní pestrostí alpsko-jadranského prostoru, mírným a slunečným podnebím na jižní straně Alp a lidmi, kteří vyzařují radost, upřímnost a pořádnou porci chuti do života. Korutany jsou nejvodnatější spolkovou zemí Rakouska. Najdete v nich 200 jezer, 8000 kilometrů řek, 60 léčivých pramenů a 43 ledovců. >>> www.korutany.com >>>

Cyklistika – Velký korutanský jezerní okruh

Deset jezer na jeden zátah? Umožní vám to cyklistická trasa „Velký korutanský jezerní okruh“. Tento okruh v podobě ležaté osmičky o celkové délce 340 km vznikl jako společný projekt pěti korutanských destinací Millstätter See, Villach - Faaker See - Ossiacher See, Wörthersee, Klopeiner See - Südkärnten a regionu Nassfeld - Pressegger See - Lesachtal - Weißensee. V každém z pěti regionů se nachází hory a jezera všech velikostí a v různé nadmořské výšce. Tvar ležaté osmičky umožňuje libovolné kombinace jednotlivých úseků trasy. Kompletní okruh můžete pojmout jako příjemnou dovolenou na kole pro požitkáře, milovníky přírody, romantiky i aktivní sportovce, kteří po námaze na kole ocení osvěžení v jezerní vodě o teplotě až 28 stupňů.

Slow traily v Korutanech - relaxace a inspirace

„Nechte se vést sytě modrou vodou a pozorujte jezero z různých úhlů pohledu. Jeho třpyt vás doprovází až do hloubky lesa, kde vás obklopí ticho a zeleň. Vaše myšlenky se okamžitě zklidní.“ Zní to jako lyrický příběh o cestování, ale ve skutečnosti je to popis korutanských slow trailů, což jsou nenáročné pěší stezky o délce maximálně deset kilometrů a převýšením až 300 metrů. Každý ze šesti slow trailů má svůj vlastní charakter - tajemně mystický, s architektonicky zajímavými prvky, nebo s ohromujícími výhledy do dálky. Traily najdete u jezer Millstätter See, Ossiacher See, Wörthersee, Klopeiner See a Pressegger See.

Gert Perauer
Slow Trail Bleistätter Moor am Ossiacher See

Bleistätter Moor

c Gert Perauer
Slow Trail Roemerschlucht Woerthersee

Römerschlucht am Wörthersee

Gert Perauer_Millstätter See Tourismus GmbH
Slow trail Mirnock

Millstätter See

c Gert Perauer
Slow Trail Pressegger See

Pressegger See

Gert Perauer
Slow Trail Kitzelberg am Klopeiner See

Kitzelberg Klopeinersee

Korutany – Slunný jih Rakouska